Proces wytwarzania parafarmaceutyków

Wysokiej jakości surowce i wyjątkowy proces wytwarzania gwarantuje najwyższą jakość parafarmaceutyków

Do wytwarzania naszych parafarmaceutyków stosujemy wyłącznie surowce najwyższej jakości i kontrolowanego pochodzenia. Dla utrzymania wysokich standardów sami uprawiamy rośliny lecznicze w naszych własnych ogrodach. Proces wytwarzania naszych parafarmaceutyków spełnia wymagania farmakopei, a nasze własne standardy opierają się na trzech podstawowych elementach: na specjalnym procesie rytmicznym, na procesie stopniowego podgrzewania oraz na naszej unikatowej metodzie obróbki metali i minerałów.

Surowce najwyższej jakości

W medycynie antropozoficznej ważne są składniki każdej substancji, ze względu na ich właściwości terapeutyczne, ale równie ważne jest ich pochodzenie i dalszy proces przetwarzania, a zatem cała biografia substancji. Przede wszystkim jednak liczy się jakość, od której wszystko zależy – doskonała jakość, czystość i autentyczność to priorytetowe wymagania, które muszą spełniać wszystkie nasze substancje lecznicze.

Kluczowa współpraca

Aby sprostać tym wymaganiom, Weleda uprawia rośliny w swoich własnych ogrodach według zasad rolnictwa biodynamicznego, między innymi w naszym największym, 4,5-hektarowym ogrodzie roślin leczniczych w Europie ze 180. gatunkami roślin leczniczych. Lecznicze czynniki tych roślin wykorzystywane są potem w lekach marki Weleda. Propagujemy także projekty ekologicznej i kontrolowanej uprawy roślin na całym świecie, a w przypadku niektórych składników, wykorzystujemy kontrolowane obszary naturalne, gdzie w warunkach godnych zaufania można zbierać rośliny dziko rosnące. Inne niezbędne środki do leków antropozoficznych mogą być nieorganiczne, pochodzenia zwierzęcego lub metalicznego. Natura tych surowców jest równie znacząca dla produkcji leków. Metale i minerały, których potrzebujemy, nie są gotowymi, kupowanymi od dostawców surowcami, ale są przetwarzane przez nas samych od ich naturalnego stanu pierwotnego.

Proces wytwarzania farmaceutyków

Równie ważny dla jakości i skuteczności leków marki Weleda jest proces produkcyjny, w którym przetwarza się wysokojakościowe surowce oraz respektuje specjalne receptury. W procesie przetwarzania surowców na leki przestrzegamy zasad farmakopei – co oznacza m.in. testy jakościowe oraz regularne kontrole przeprowadzane przez instytucje rządowe. Próbki surowców są bardzo często kontrolowane pod kątem ich ewentualnego skażenia pestycydami, metalami ciężkimi lub potencjalnego zakażenia bakteriami lub grzybami.

Trzyetapowy proces produkcji

Weleda stosuje swój wyjątkowy trzyetapowy proces przetwarzania surowców, który składa się z: specjalnego procesu rytmicznego, stopniowego podgrzewania oraz naszej unikatowej metody obróbki metali i minerałów. Opracowaliśmy również trzy unikatowe procesy, wykorzystywane wyłącznie przez firmę Weleda. Są to: metaliczne lustro, „wegetabilizacja” metali i metoda RH.

Metaliczne lustro

Metaliczne lutro to rodzaj „kuracji odmładzającej” dla konkretnego metalu. Podczas tego procesu metal jest roztapiany, a następnie zamieniany w parę w naczyniu próżniowym, przy stopniowo rosnącej temperaturze. Podczas tego procesu metal osiada na ściankach szklanego naczynia w postaci metalowego lustra. Metal, który może mieć miliony lat, jest oczyszczany i odmładzany. „Nowy” metal, powstały w efekcie tego procesu, jest bardziej aktywny i dynamiczny niż był w swojej „starej” postaci.

„Wegetabilizacja” metali

W procesie „wegetabilizacji” metalu, z rudy metalu lub z metalu występującego naturalnie wytwarzany jest rozpuszczalny preparat. Służy on do nawożenia gleby, na której uprawiane są rośliny lecznicze. Rośliny są zbierane i kompostowane w okresie kwitnienia, a w następnym roku kompost ten użyźnia nowe stanowiska dla tego samego gatunku roślin. Proces ten jest powtarzany ponownie i dopiero z roślin trzeciej generacji wytwarzane są produkty lecznicze. Nieżywy metal stał się potężnym i dynamicznym elementem procesu życia.

Metoda Rh

Za pomocą metody RH (Rh oznacza rythm czyli rytm) ze świeżych roślin produkowany jest wodny preparat. Wyciśnięte z roślin soki są kilkakrotnie podgrzewane do temperatury 37°C i rytmicznie wstrząsane z rana. Wieczorem zaś są schładzane do temperatury 4°C i znów rytmicznie wstrząsane. Jeśli powstałe w ten sposób produkty fermentacji są zapieczętowane i trzymane w chłodnym miejscu, nie potrzebują żadnych środków konserwujących. Wodne roztwory Rh dostępne są tylko w małych opakowaniach o pojemności 20ml, ponieważ po otwarciu mają krótki czas przydatności. Preparaty wytwarzane tą metodą są szczególnie przydatne w produktach medycznych dla dzieci, ponieważ nie zawierają alkoholu ani konserwantów.

Holistyczne zdrowie

Zdrowie to ciągły proces

Salutogeneza jest nauką o rozwoju zdrowia, skupiającą się na czynnikach wspomagających zdrowie człowieka, w przeciwieństwie do czynników powodujących chorobę.

Salutogeneza

Zintegrowany system

Medycyna atropozoficzna to zintegrowany system leczenia niezaliczany do kategorii „medycyny alternatywnej”, który rozwija się w oparciu o medycynę konwencjonalną oraz praktykę.

Medycyna antropozoficzna

Przywracanie równowagi

Proces leczenia w medycynie antropozoficznej oparty jest na równowadze między czterema płaszczyznami: fizyczną, sił życiowych lub witalności, psychiczną oraz indywidualną czyli ego.

Metody terapii