Naturalne kosmetyki

Wzmacnianie skóry zamiast ukrywania niedoskonałości

Chcemy żebyście czuli się dobrze – fizycznie, psychicznie i duchowo.

„Naturalne produkty lecznicze i pielęgnacyjne stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach” to motto, które kieruje produkcją naturalnych kosmetyków i złożonych produktów pielęgnacyjnych Weleda. Od czasów założenia firmy ponad 90 lat temu pracujemy nad wzmocnieniem równowagi ciała, umysłu i duszy dzięki naszym kosmetykom.

Nasza skóra to nie tylko największy narząd zmysłu w ludzkim organizmie, to także karta, na której wypisana jest historia naszego życia. To przez skórę doświadczamy i odczuwamy. Kondycja naszej skóry to także wizytówka, która ukazuje piękno naszego ciała. Wygląd zewnętrzny odzwierciedla ludzki wiek, energię witalną, równowagę emocjonalną oraz zdrowie psychiczne. Silne przeżycia, stres, nerwowość i zaburzenia hormonalne sprawiają, że organizm traci swą naturalną równowagę, czyniąc w ten sposób skórę bardziej wrażliwą.

Celem tworzenia naturalnych kosmetyków Weleda jest promowanie zdrowego stylu życia. Aby utrzymać formę i zdrowie, człowiek musi, dosłownie mówiąc, czuć się dobrze w swojej skórze. Kluczowym elementem naszego podejścia do pielęgnacji ciała jest właśnie wzmacnianie naturalnych właściwości i możliwości skóry, a nie ich zastępowanie lub maskowanie.

Nasze zrozumienie harmonijnego połączenia pomiędzy gatunkiem ludzkim a naturą czyni produkty Weleda wyjątkowymi. Gdy użyjesz kosmetyku Weleda i poczujesz jego działanie, sam się o tym przekonasz! Wykorzystywane przez nas naturalne składniki wspierają funkcjonowanie procesów zachodzących w organizmie ludzkim, poprawiając przy tym wewnętrzną równowagę. Wzmacniają one także naturalną skłonność ciała do regeneracji i sprawiają, że organizm sam siebie uzdrawia.

Dzięki temu odporność organizmu wzrasta, a zachwiana do tej pory równowaga zostaje przywrócona. Tak więc to na czym opiera się nasza metoda to odżywianie skóry, a nie jedynie dostarczanie jej brakujących substancji.

Staranność, zrozumienie i szacunek

Nasze produkty tworzymy z pasją i ogromną starannością. Wszystko zaczyna się od antropozoficznej i naukowej wiedzy, która pomaga nam odpowiednio dobrać rośliny bazowe do każdej serii produktów. Kolejny etap to wybór surowców uprawianych w najlepszych warunkach zgodnie z zasadami rolnictwa biodynamicznego. Ostatni krok to proces starannego dobierania proporcji i sporządzania receptur.

Wszystko co robimy podporządkowane jest zasadzie staranności, zrozumienia procesów zachodzących w naturze i szacunku do niej. Nasze procesy produkcyjne są nieinwazyjne, nie naruszają równowagi ekologicznej i stale poddawane są ulepszeniom.

Dowiedz się więcej

Jakość od początku do końca

Wysoka jakość w firmie Weleda to nie tylko popularne słowo. Dla nas nazwa Weleda oznacza bowiem jakość holistyczną: od źródła surowców do produktów i dalej - do sposobu, w jaki używają ich nasi klienci.

Obietnica wysokiej jakości

Wieloletnie partnerstwo

Kupując nasze surowce, dbamy nie tylko o to, by chronić środowisko naturalne, ale mamy też na uwadze etyczne traktowanie naszych pracowników, dostawców i partnerów.

Surowce