Kim jesteśmy

Celem marki Weleda jest utrzymanie, poprawa i odnowa ludzkiego zdrowia.

Celem firmy Weleda jest pielęgnowanie, poprawianie i przywracanie zdrowia ludzi. Rozpoczęliśmy działalność w 1921 roku jako farmaceutyczne laboratorium z własnym ogrodem roślin leczniczych. Dziś Weleda jest światowym, wiodącym producentem holistycznych kosmetyków naturalnych, jak również farmaceutyków przeznaczonych do terapii antropozoficznej.

 

Od samego początku Weleda zmierzała do celów, które wyłoniły się z jej założycielskich zasad. Nasze produkty mają wspierać ludzi w ich indywidualnym rozwoju, w pielęgnowaniu i odzyskiwaniu zdrowia oraz w ich wysiłkach, aby osiągnąć stan fizycznego dobrostanu i zrównoważony styl życia. Ta dewiza firmy Weleda determinuje nasze podejście ekonomiczne i pozostanie naszą naczelną zasadą w przyszłości.

Weleda dzisiaj

Zaczęliśmy w małym zakładzie w Szwajcarii, dziś jesteśmy globalną firmą zatrudniającą 2000 pracowników w 50 krajach. 

Więcej o marce Weleda dzisiaj

Nasze wartości

Siedem podstawowych zasad, według których dbamy o dobro naszej planety, środowiska i ludzi.  

Przeczytaj 7 zasad

W służbie człowiekowi

Weleda jest dziś obecna w ponad 50. krajach na wszystkich 5. kontynentach. Trzy siedziby, w których rozpoczęła się historia firmy wciąż istnieją w tych samych miejscach: w Arlesheim, niedaleko Bazylei w Szwajcarii, w Schwäbisch Gmünd blisko Stuttgartu w Niemczech i we francuskim mieście Huningue, w Alzacji. Weleda produkuje setki kosmetyków naturalnych i tysiące farmaceutyków. Ich formuły wciąż opierają się częściowo na roślinach leczniczych uprawianych w naszych własnych ogrodach. Odpowiedzialne traktowanie natury i ludzi pozostaje częścią naszej kultury biznesowej od czasu, kiedy Rudolf Steiner sformułował swoją wizję firmy, która miała służyć dobru człowieka i świata traktowanego jako całość. W uczciwym handlu, biodynamicznych uprawach, a także poprzez wspieranie rozwoju naszych pracowników propagujemy ideę zrównoważonego rozwoju, która stanowi część naszego dziedzictwa.