Weleda dzisiaj

Weleda Francja, Huningue

Zdrowie, dobre samopoczucie i witalność

Weleda jest pionierem i wiodącym światowym producentem holistycznych kosmetyków naturalnych oraz leków antropozoficznych, które zapewniają ludziom dobrostan, energię i działanie lecznicze.

Trzy główne siedziby firmy Weleda zlokalizowane są blisko siebie: centrala w Arlesheim w Szwajcarii mieści się zaledwie kilka kilometrów od naszej siedziby w Huningue, we Francji. Zakłady produkcyjne znajdują się w Schwäbisch Gmünd, niedaleko Stuttgartu w północno-wschodnich Niemczech.

W tych trzech miejscach przetwarza się większość z 1000. naturalnych surowców produkowanych w sposób zrównoważony na potrzeby produktów marki Weleda. Powstaje tu ponad 100 naturalnych kosmetyków, 10 produktów dietetycznych i około 2500 leków.

Najwyższe standardy, najwyższa jakość

Najwyższe standardy jakości i rozważne wykorzystywanie zasobów mają ogromne znaczenie przy produkcji naszych produktów. Około 78% surowców pochodzi z naszych własnych upraw organicznych i biodynamicznych oraz z kontrolowanych zbiorów roślin dziko rosnących. Wszystkie nasze formuły produkowane są na bazie naturalnych substancji. Konsekwentnie unikamy sztucznych konserwantów i barwników. Weleda cieszy się doskonałą reputacją jako firma zapewniająca wysoką jakość, godna zaufania i rozwijająca swoją działalność biznesową w zrównoważony sposób.

Struktura firmy

Weleda ma 19 głównych akcjonariuszy i zatrudnia ok. 2000 osób na całym świecie. 40% kapitału i ok. 80% prawa głosu w Weleda AG przysługuje dwóm głównym akcjonariuszom, którymi są: Powszechne Towarzystwo Antropozoficzne (AAG, Dornach, Szwajcaria) i Klinika Arlesheim (KA, Arlesheim, Szwajcaria) – dawniej Ita Wegman Klinik AG. Pozostałe akcje imienne oraz certyfikaty uprawniające do udziału w zyskach bez prawa głosu pozostają w wolnym obrocie. Tylko członkowie AAG są uprawnieni do rejestracji w księdze akcji.

Od początku odpowiedzialni

Od momentu powstania firmy w 1921 roku, Weleda prowadzi wszelkie swoje działania biznesowe w odpowiedzialny sposób. Dotyczy to pozyskiwania surowców, produkcji kosmetyków i farmaceutyków, a także opakowań i dystrybucji.

 

Weleda uprawia rośliny lecznicze i posiada własne zakłady, w których przetwarzane są surowce (poprzez destylację, ekstrakcję itp.). Choć niektóre ze stosowanych przez nas metod zmieniły się z biegiem lat, to jednak zawsze pozostaliśmy wierni sobie, naszym założycielom i wartościom. Pod względem społecznym, środowiskowym i ekonomicznym działamy na postawie tych samym reguł, co na początku. Głęboko wierzymy w to, że nasza konsekwencja i wierność wartościom pomaga pozytywnie zmieniać świat.

Kim jesteśmy

Mocne zaangażowanie

Dla firmy Weleda tradycja i nowoczesność to wartości równie ważne. Stanowią one podstawę naszego wieloletniego zaangażowania na rzecz trzech filarów zrównoważonego rozwoju: społecznego, gospodarczego i środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój marki Weleda

Mocny trzon

Od początku swego istnienia, aż po dziś dzień, Weleda pozostaje wierna niezmiennym wartościom duchowym, wyznawanym przez jej założycieli, których implikacje są wszechobecne w całej naszej firmie.

Więcej o naszym dziedzictwie