Nasze dziedzictwo

Po ponad 90 latach nasza wizja jest wciaż współczesna

Od początku swego istnienia, aż po dziś dzień, Weleda pozostaje wierna niezmiennym wartościom duchowym, wyznawanym przez jej założycieli, których implikacje są wszechobecne w całej naszej firmie.

Markę Weleda stworzyli w 1921 roku: Rudolf Steiner - austriacki filozof i badacz nauk przyrodniczych, Ita Wegman - holenderska lekarka oraz Oskar Schmiedel – niemiecki chemik i farmaceuta z Monachium.

Weleda i jej nowoczesne przedsięwzięcia opierają się niezmiennie na filozoficznej ideologii i wzniosłych wartościach antropozofii - dyscypliny naukowej, której poświęcili swo.

Założyciele

Człowiek z wizją

Duchowy i filozoficzny założyciel marki Weleda.

Rudolf Steiner

Przełożyła teorię w praktykę

Kobieta o przenikliwym spojrzeniu i wyrazistej wizji reformy w leczeniu medycznym.

Ita Wegmann

Dawno temu

Początki

Wszystko zaczęło się w szpitalu i w laboratorium farmaceutycznym

Oś czasu: od 1921

Dyrektor w Weleda przez 35 lat

Inicjator produkcji antropozoficznych farmaceutyków i kosmetyków.

Oskar Schmiedel

Firma oparta na antropozofii - wiedzy o człowieku

Antropozofia to duchowy punkt widzenia świata, który wywodzi się z Europy i dziś rozpowszechniony jest na całym świecie. Termin „antropozofia” został ukuty przez założyciela firmy Weleda - Rudolfa Steinera, który zdefiniował ją w taki sposób, aby oznaczała „wiedzę o człowieku”. W przeciwieństwie do niektórych praktyk, stosowanych ówcześnie w kręgach akademickich i uniwersyteckich, Steiner używał tego terminu w odniesieniu do badań nad rzeczywistością duchową poprzez doświadczenie naukowe i duchowe, i temu właśnie poświęcił swoją działalność. Antropozofia Steinera wywodzi się z rygorystycznego, naukowego myślenia i korzysta z równie skrupulatnej metodologii badań, które początkowo obejmowały jedynie świat materialny, lecz z czasem (poprzez naukę) rozszerzyły się również na świat duchowy.

Wartości przeniesione na realia współczesnej firmy

Jako marka, respektujemy te wartości we wszystkich naszych działaniach: w naszym biodynamicznym rolnictwie, poprzez uczciwe traktowanie naszych pracowników i partnerów, w zrównoważonych procesach oraz produktach kosmetycznych i farmaceutycznych. Dzięki zaangażowanym ludziom, którzy doceniają nasz etos, rozwijamy się nieustannie w wielu krajach i jesteśmy dziś wiodącym światowym producentem holistycznych, naturalnych, organicznych kosmetyków oraz farmaceutyków przeznaczonych do terapii antropozoficznej.

Klasyczne produkty

Skin Food krem do pielęgnacji wyjątkowo suchej skóry

Optymalnie działający, naturalny krem nawilżający dla suchej i szorstkiej skóry - na całym ciele

Nawilżający i ochronny balsam do ust

Odżywia i zapewnia ochronę suchej i delikatnej skórze ust.

Kojący olejek do twarzy z migdałami

Kojący olejek do twarzy z migdałami, dla wrażliwej skóry suchej

Olejek do masażu na rozstępy dla kobiet w ciąży

Zapobiega rozstępom, pozostawiając skórę gładką, elastyczną i giętką.
100 ml