Jakość

Wysoka jakość w firmie Weleda to nie tylko popularne słowo. Dla nas nazwa Weleda oznacza bowiem jakość holistyczną: od źródła surowców do produktów i dalej - do sposobu, w jaki używają ich nasi klienci.

Jakość od początku do końca

Naturalne produkty kosmetyczne i farmaceutyczne marki Weleda są rezultatem wielkiej dbałości i przywiązania do dobrej jakości – od zakupu surowców, poprzez produkcję, pakowanie i dostawę produktów końcowych. 

Obietnica jakości

Kultura marki

Ogrody z roślinami leczniczymi są integralną częścią kultury biznesowej firmy Weleda od początku jej istnienia (1921 rok). Dowiedz się więcej o naszych ogrodach na całym świecie.

Nasze ogrody

Zasiej zanim zbierzesz

Około ¾ naszych składników roślinnych pochodzi z organicznych i biodynamicznych upraw oraz z zbiorów certyfikowanej roślinności dziko rosnącej.

Pozyskiwanie składników

Od składnika do produktu

Poprzez destylację, ekstrakcję czy eksponencjację: naturalne surowce dostosowywane są do potrzeb człowieka za pomocą precyzyjnych metod przetwarzania. Na szczęście, Weleda posiada ogromne doświadczenie w wykorzystywaniu leczniczych i kojących sił natury.

Produkcja

NATRUE i więcej

Naturalne kosmetyki nie zawsze są naprawdę naturalne. NATRUE jest pierwszym, międzynarodowo uznanym znakiem jakości dla organicznych i naturalnych kosmetyków.

Certyfikaty i oznaczenia

Lata doświadczenia

Mamy ponad 90-letnie doświadczenie w produkcji naturalnych kosmetyków i farmaceutyków. Zgodnie z naszym motto: w harmonii z naturą i człowiekiem – Weleda zobowiązała się traktować naturę w sposób odpowiedzialny i z należytą troską. Dlatego też zapewniamy wysoką jakość i dbamy o stałą dostępność naszych surowców, dzięki biodynamicznej uprawie roślin w naszych własnych ogrodach ziół leczniczych lub pozyskiwaniu certyfikowanych roślin dziko rosnących, lub też nabywaniu tych surowców od naszych kontrahentów, z którymi łączy nas bliska, długoterminowa współpraca.

 

Oprócz tego, że zapewniamy wysoką jakość naszych surowców, kładziemy również nacisk na zrównoważony i uczciwy społecznie handel, znany powszechnie jako fair trade (handel sprawiedliwy). Dotyczy to całego łańcucha produkcyjnego.

 

Konsekwentnie unikamy sztucznych barwników i dodatków zapachowych, a także konserwantów „identycznych z naturalnymi”. Do aromatyzowania naszych produktów używamy jedynie naturalnych olejków eterycznych.

 

Wysoka jakość cechuje wszystkie nasze działania: społeczne, dotyczące surowców i środowiska, użytkowników i terapeutycznych walorów naszych produktów. Są to cztery filary, na których opiera się pełna definicja firmy Weleda.

Nasze najwyższej jakości produkty

Calendula Emulsja do ciała dla niemowląt i dzieci z nagietkiem lekarskim

Łagodnie nawilżająca, kojąca emulsja do pielęgnacji delikatnej skóry
200 ml

Calendula Szampon i płyn do mycia ciała dla niemowląt z nagietkiem lekarskim

Delikatny w kąpieli i pod prysznicem, naturalnie myje ciało niemowlęcia
200 ml

Żel do mycia zębów dla dzieci

Naturalna pielęgnacja wrażliwych ząbków mlecznych

Skin Food krem do pielęgnacji wyjątkowo suchej skóry

Optymalnie działający, naturalny krem nawilżający dla suchej i szorstkiej skóry - na całym ciele

Pasta do zębów z solą morską

Unikatowa pasta do zębów bez fluoru, z solą morską i delikatnymi mineralnymi drobinkami oczyszczającymi.

Nawilżający i ochronny balsam do ust

Odżywia i zapewnia ochronę suchej i delikatnej skórze ust.