Obietnica wysokiej jakości

Wysoka jakość w firmie Weleda to nie tylko popularne słowo. Dla nas nazwa Weleda oznacza bowiem holistyczną jakość: od źródła do produktów i dalej - do sposobu, w jaki używają ich nasi klienci.

Nasza definicja jakości

Naturalne produkty kosmetyczne i farmaceutyczne marki Weleda są rezultatem wielkiej dbałości i przywiązania do dobrej jakości – od zakupu surowców, poprzez produkcję, pakowanie i dostawę produktów końcowych. Nasza jakość opiera się na rygorystycznych kryteriach, którym towarzyszą liczne wytyczne dotyczące: zrównoważonego rozwoju produktów, surowców, pochodzenia, produkcji, dodatków, aromatyzowania, eksperymentów na zwierzętach, pakowania i innych aspektów.

Naturalne surowce, używane do produkcji produktów Weleda, przetwarzane są w sposób selektywny i ostrożny, tak aby zawarte w nich substancje i aktywne składniki mogły rozwinąć cały swój potencjał. Holistyczne i kompleksowe pojmowanie natury ludzkiej – na którą składa się (w równym stopniu) nasze ciało, dusza i duch – skutkuje rozległymi zainteresowaniami, w jaki sposób te substancje powiązane są ze sobą według antropozofii. 

To z kolei zaowocowało rozbudowaną definicją jakości, która skutkuje tym, że używane produkty są intensywne i w pełni aktywne, zapewniając wspaniałe uczucie komfortu podczas ich stosowania. Oferowanie najwyższej jakości naszym konsumentom i pacjentom to nasz priorytet, jesteśmy bowiem przekonani, że tylko pieczołowicie wybierane i odpowiednio przetwarzane substancje naturalne mogą pomóc organizmowi w jego niezliczonych, delikatnie zrównoważonych funkcjach.      

Jakość gwarantowana we wszystkich procesach

Nieustanny rozwój naukowych metod badawczych również stanowi ważną część zapewniania wysokiej jakości. Podczas tworzenia formuł i produkcji naszych kosmetyków nigdy nie używamy sztucznych barwików i aromatów, konserwantów ani organizmów modyfikowanych genetycznie. Nie stosujemy także silikonów, parafiny i innych produktów ropopochodnych czy syntetycznych tłuszczów. Kiedy tylko to możliwe używamy surowców pochodzących z certyfikowanych upraw organicznych i biodynamicznych oraz kontrolowanych zbiorów roślinności dziko rosnącej. Testy na zwierzętach są zakazane zarówno na etapie produkcji, jak i rozwoju. Nasze formuły aromatyzujemy wyłącznie naturalnymi olejkami eterycznymi. Produkty marki Weleda wytwarzane są w taki sposób, że konserwanty sztuczne lub „identyczne z naturalnymi” nie są potrzebne.

Motto marki Weleda: „W harmonii z naturą i człowiekiem” to ważna myśl przewodnia, która przyświeca nam w całym procesie produkcyjnym kosmetyków naturalnych i produktów medycznych. Pozyskiwanie surowców, materiały używane do produkcji opakowań oraz produkty końcowe -wszystko to musi spełniać wiele wymogów, w tym zgodność z: przepisami prawa, GMP (dobrymi praktykami produkcyjnymi), z kodeksem aptecznym (farmakopeą), ze specyficznymi przepisami prawa lokalnego w tych krajach, w których odbywa się produkcja i sprzedaż. Kładziemy duży nacisk na materiały i ekologiczną jakość naszych surowców, jak również na społeczne aspekty naszych działań handlowych.

Rosnąca kultura

Ogrody z roślinami o zastosowaniu medycznym były istotnym elementem kultury biznesowej marki Weleda od jego początków w 1921 roku.

Nasze ogrody

Od składnika do produktu

Poprzez destylację, ekstrakcję czy eksponencjację: naturalne surowce dostosowywane są do potrzeb człowieka za pomocą precyzyjnych metod przetwarzania.

Produkcja

Zasiej zanim zaczniesz zbierać

Około ¾ naszych składników roślinnych pochodzi z organicznych i biodynamicznych upraw oraz z zbiorów certyfikowanej roślinności dziko rosnącej.

Pozyskiwanie surowców

NATRUE i więcej

Naturalne kosmetyki nie zawsze są naprawdę naturalne. NATRUE jest pierwszym, międzynarodowo uznanym znakiem jakości dla organicznych i naturalnych kosmetyków.

Certyfikaty i oznaczenia