Produkcja

Kojąca moc natury w harmonii z człowiekem

Naturalne i skuteczne

Przetwarzamy około 1 000. naturalnych substancji w produkty kosmetyczne i lecznicze. Ale to, co naturalne nie jest dla nas wystarczająco dobre, gdyż nasze składniki muszą być także skuteczne. Muszą współgrać z naturalnymi zdolnościami organizmu do samoleczenia, przywracać dobre samopoczucie i wyzwalać wewnętrzny blask wszechogarniający całe ciało. Aby zapewnić naszym składnikom ich naturalny potencjał, zbieramy rośliny szybko i sprawnie, po czym przetwarzamy w jak najmniejszym stopniu, dbając o nie maksymalnie na każdym etapie. Farmaceutyczna wiedza oraz doświadczenie marki Weleda pozwalają określić, jaka metoda produkcji jest właściwa w każdym przypadku.

Metody produkcji medycyny antropozoficznej

Na początku zwiększamy potencjał wszystkich naszych płynów, wstrząsając nimi ręcznie w określony sposób (można wyobrazić to sobie tak: udajesz, że trzymasz w dłoni słoik i potrząsasz nim delikatnie, kreśląc kształt cyfry 8). We wszystkich procesach, które wymagają podgrzewania i mieszania, ograniczamy do minimum wpływ zewnętrznych źródeł energii, mierzymy, badamy i minimalizujemy promieniowanie w-fi i elekromagnetyczne.

Dodatkowo, w medycynie antropozoficznej ważną rolę odgrywa także związek między metalem a siłami Ziemi, między mikrokosmosem a makrokosmosem. Dlatego też, wybieramy czas eksponencjacji (potęgowania mocy), uwzględniając kalendarz. Na przykład eksponencjacja srebra nigdy nie jest przeprowadzana przy fazie księżyca ubywającego. Do każdej eksponencjacji używamy wody destylowanej, którą uważamy za odmładzającą, ponieważ ma właściwości wody deszczowej. 

Procesy produkcyjne

W przypadku procesów termicznych, takich jak destylacja, cenne olejki eteryczne (np. z kwiatów lawendy) ekstrahowane są za pomocą pary wodnej. Pozyskane w ten sposób naturalne zapachy używane są do aromatyzowania różnorodnych kosmetyków marki Weleda. Innym ważnym procesem jest maceracja. W tym przypadku świeżo zerwane kwiaty nagietka lekarskiego są miażdżone i mieszane z alkoholem i wodą. Dwa tygodnie później mikstura jest wyciskana i filtrowana. W efekcie uzyskujemy esencję nagietka – jego cenny ekstrakt.

Wszystkie te procesy i etapy przetwarzania łączy jeden wspólny mianownik – tworzą one pomost pomiędzy ludźmi a składnikami w ich stanie naturalnym, czynią dostępne dla nas to, co występuje w naturze. Możemy dzięki temu korzystać z naturalnych, pielęgnacyjnych i leczniczych właściwości tych składników, a ponieważ bezwzględnie szanujemy wszystkie żywe istoty, nie testujemy naszych produktów pielęgnacyjnych (ani ich składników) na zwierzętach (zasada ta dotyczy również naszych dostawców).

Zero testów na zwierzętach

A ponieważ dbamy o dobro wszystkich stworzeń, nie testujemy naszych produktów do pielęgnacji skóry lub ich składników na zwierzętach, ani nie robią tego nasi dostawcy.

Certyfikat NaTrue

W związku ze zrównoważoną metodologią produkcji oraz z troską, z jaką wykorzystujemy naturalne zasoby, Weleda zdobyła certyfikat NaTrue od międzynarodowej organizacji non-profit, która dąży do dostarczania konsumentom na całym świecie wskazówek i rozpraszania ich obaw poprzez ustanawianie restrykcyjnych i szczegółowych standardów certyfikacji. Jesteśmy dumnym członkiem założycielskim organizacji NaTrue.

Kultura marki

Ogrody z roślinami o zastosowaniu medycznym były istotnym elementem kultury biznesowej marki Weleda od jego początków w 1921 roku.

Nasze ogrody

Jakość od początku do końca

Naturalne kosmetyki Weleda wyróżnia dobra gwarantowanej od momentu zakupu surowców do produkcji, rozlewania i dostawy gotowych produktów.

Obietnica jakości

Zasiej zanim zbierzesz

Około ¾ naszych składników roślinnych pochodzi z organicznych i biodynamicznych upraw oraz z zbiorów certyfikowanej roślinności dziko rosnącej.

Źródła surowców

NATRUE i więcej

Naturalne kosmetyki nie zawsze są naprawdę naturalne. NATRUE jest pierwszym, międzynarodowo uznanym znakiem jakości dla organicznych i naturalnych kosmetyków.

Certyfikaty i oznaczenia