Cytrus

Odświeżające i orzeźwiające właściwości cytryny pobudzają nas i podnoszą na duchu.

Powszechnie wiadomo, że ten kwaśny owoc jest dosłownie wypełniony po brzegi witaminą C. Sok cytrynowy to sprawdzone lekarstwo na przeziębienie, zapewniające efekt obronny. Gorąca cytryna z miodem odświeża i dodaje sił. Im bardziej dojrzała jest cytryna, tym bardziej intensywny jest kwas owocowy i tym więcej ma właściwości ściągających, oczyszczających i odświeżających, dzięki czemu dodaje Ci nowej energii – od wewnątrz i na zewnątrz.

Rozbudza zmysły

Ten zapach jest niezawodny. Działa na nasze zmysły jak alarm budzika, zapewnia nam przejrzystość i łatwość myślenia. Świeży aromat cytryny jest równie orzeźwiający, jak jej intensywny kolor. Cała roślina nasycona jest cytrusowymi olejkami eterycznymi. Cudowny zapach mają nie tyko jej drobne białe kwiatki, lecz także cenne olejki eteryczne, które występują w skórce, miąższu, a nawet w charakterystycznych owalnych liściach.

Drzewo cytrynowe eksploduje witalnością. Jest wiecznie zielone, osiąga średnią wysokość i jest jedynym drzewem, które jednocześnie kwitnie i owocuje niemal przez cały rok. Pojedyncze drzewo może wydać owoce, które ważą do 1000 kg. Dlatego też cytryna przez wieki cieszyła się reputacją rośliny, która zapewnia wysokowydajne plony. Drzewo cytrynowe pochodzi z północnych Indii. Do Europy trafiło w średniowieczu. Dziś uprawiane jest od Chin do Hiszpanii, doskonale czując się na żyznej glebie i w bardzo nasłonecznionych miejscach. I naprawdę nie znosi niskiej temperatury – termometr powinien wskazywać przynajmniej 15-30oC. W sprzyjających warunkach może osiągnąć dostojny wiek stu lat.

Olejki eteryczne dla ciała i ducha

Dlatego właśnie używamy tego tryskającego energią owocu w naszych produktach. Olejki eteryczne i czysty naturalny sok owocowy to sprawdzone i ważne składniki formuł farmaceutycznych oraz kosmetycznych. W naszej gamie Citrus Body Care używamy tylko cytryn uprawianych biodynamicznie przez Spółdzielnię Samalita na Sycylii, która zajmuje się uprawą tych owoców od wielu lat. Zawartość cukru, kwasowość oraz ilość witamin jest w nich szczególnie wysoka. Cenne olejki eteryczne w naszych cytrynach nie tylko dbają o naszą skórę, ale także o nasz umysł: ich intensywny zapach rozbudza nasze zmysły i wprawia nas w dobry nastrój przez cały dzień.

Cytrusowy kremowy płyn do mycia ciała

Świeży i orzeźwiający płyn do mycia ciała wspaniale rewitalizuje skórę pod prysznicem.
200 ml

Cytrusowy orzeźwiający olejek do ciała

Orzeźwiająca moc nawilżenia dla twojej skóry i zmysłów.

Cytrusowe orzeźwiające mleczko do kąpieli

Odświeżające mleczko, które ożywi i doda energii.

Dezodorant z cytrusami

W pełni naturalna świeżość, która neutralizuje nieprzyjemny zapach ciała
100 ml