Dzika róża

Nieujarzmione piękno i harmonia jako jej mocne strony.

Królowa kwiatów, ambasadorka miłości, symbol piękna i czystości

Żaden inny kwiat nie fascynuje nas bez końca, tak jak róża.

Nie dziwi zatem fakt, że róża cieszy się niemal legendarną sławą pośród innych kwiatów. Już starożytni Babilończycy uprawiali kwiaty róż, aby produkować wonne maści z ich płatków. We wczesnych Chinach róże hodowane były na tarasowych polach, ze względu na ich rozpoznane własności regeneracyjne. W czasach Karola Wielkiego ludzie używali płatków różanych do płukania gardła i do kąpieli leczniczych. Destylacja cennego olejku różanego została wynaleziona prawdopodobnie w Persji. Olejek eteryczny uważany był za niezwykle wartościowy i był (nadal pozostaje) niesamowicie kosztowny. Aby wyprodukować litr olejku różanego, trzeba wykorzystać 3 miliony kwiatów. Obecnie istnieją niezliczone odmiany i aromaty róż. Wyróżniamy około 150. gatunków dzikich róż. Prawie 2/3 z nich pochodzi z Azji.

Balans piękna i siły

Wewnętrzne właściwości róż są równie ważne i szczególnie silne w ich dzikich odmianach. Dzika róża z łatwością zachowuje równowagę między delikatnością a odpornością, wymaganiami a zdolnością przystosowywania się. Róże hodowlane uzewnętrzniają swoją witalność i wizerunek harmonii poprzez swoje niepowtarzalne piękno i zachwycający zapach. Dzikie róże z kolei uwewnętrzniają swoje siły życiowe i rozwijają wewnętrzne esencje, dzięki którym powstaje cenny olejek z nasion róży rdzawej.

Olejek wygładzający skórę

Dzika róża, najeżona licznymi cierniami, powstrzymuje impulsy rozrostu, skupiając się na równowadze wewnętrznej. Harmonię tę ukazuje bogaty w nasiona owoc dzikiej róży.

Nasza skóra również korzysta z właściwości róży. Olejek z nasion róży rdzawej łagodzi skórę, a zapach róży damasceńskiej wprowadza nas w łagodny nastrój. W naszej linii pielęgnacyjnej Wild Rose do twarzy i ciała stosujemy odmianę dzikiej róży rdzawej oraz jej czerwone owoce. Olejek z nasion róży rdzawej to jeden z najbardziej skutecznych olejków wygładzających skórę. Zwłaszcza po 30-tce, kiedy skóra staje się coraz bardziej wymagająca i sucha, właściwości naszej gamy z dziką różą zapewniają skuteczną pielęgnację.

Wygładzający krem na dzień z dzikiej róży

Skuteczna pielęgnacja skóry po 30-tce, która chroni przed pierwszymi oznakami starzenia się.

Wygładzający krem na noc z dzikiej róży

Bogaty i treściwy krem do twarzy – odżywczy i wygładzający.

Kremowy płyn do mycia ciała z dziką różą

Subtelny różany zapach w kremowym łagodnym płynie do mycia