Migdał

Chroni skórę i przywraca jej naturalne piękno.

Uczta dla oka

Nieprzebrane bogactwo białoróżowych kwiatów: coroczne kwitnienie drzew migdałowych to prawdziwa uczta dla oczu. Od 4000 lat ludzie uprawiają te wdzięczne drzewa z cennymi, twardymi owocami. Migdał czuje się jak u siebie w domu w rejonie Basenu Morza śródziemnego, w Kalifornii, ale także na Wschodzie i w środkowej Azji. Natura migdału ukazuje się w pełni w harmonijnej relacji pomiędzy jego zdrową skorupką ochronną i ukrytą wewnątrz, jędrną pestką nasyconą olejkiem i składnikami odżywczymi.

Bogactwo składników

Migdał zawiera całe mnóstwo minerałów i witamin. Jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wysokiej jakości białka, a dodatkowo wspaniale smakuje. Nie dziwi więc jego wysoka pozycja w pielęgnacji. W obecnych czasach skóra – nasz największy organ sensoryczny – narażona jest na kontakt ze szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego oraz stresem. Niekorzystnie wpływa na nią także nieodpowiednio zbilansowana dieta. Dlatego właśnie może stać się wrażliwa, sucha i podrażniona. Olejek migdałowy to jedna z najbardziej wartościowych substancji pielęgnacyjnych, która pomaga łagodzić skórę podrażnioną, otulając ją warstwą ochronną.

Z uwagi na to, że olejek migdałowy jest podobny w swej strukturze do zewnętrznej warstwy lipidowej skóry, skóra bardzo dobrze wchłania jego składniki. Niezwykle wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych jest zdrowa nie tylko dla serca i mózgu, ale wzmacnia także płaszcz hydrolipidowy i chroni skórę przed utratą wody. Witamina E w olejku migdałowym to znany antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki, w związku z czym przeciwdziała procesowi starzenia się skóry. Pielęgnuje i chroni skórę podrażnioną, dzięki czemu przywraca jej dobrą kondycję, tak aby mogła znaleźć sposób na odzyskanie naturalnej urody.

Krem do twarzy z migdałami

Krem pielęgnacyjny na dzień i na noc dla skóry suchej i wrażliwej. Bezzapachowa, odżywcza formuła z olejkiem z migdałów.

Emulsja do twarzy z migdałami

Lekka, bezzapachowa emulsja nawilżająca, której formułę stworzono do ochrony skóry - zwłaszcza wrażliwej i mieszanej.

Kojąca emulsja oczyszczająca z migdałami

Kwintesencja delikatnego oczyszczania, opracowana z myślą o przywróceniu skórze doskonałego wyglądu.

Kojący olejek do twarzy z migdałami

Kojący olejek do twarzy z migdałami, dla wrażliwej skóry suchej

Krem do mycia ciała z migdałami dla skóry wrażliwej

Krem do mycia ciała z migdałami dla skóry wrażliwej bardzo delikatnie myje skórę, pielęgnując ją.
200 ml