Proso

Odżywia i pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów i skóry głowy

Proso, o którym przez długi czas nie pamiętano, powraca jako cud odżywczego naturalnego bogactwa. Rośnie ono w gorących regionach – dzięki swojej długiej, cienkiej i gładkiej łodydze oraz zdolności do równomiernego wzrostu skutecznie absorbuje powietrze, światło kosmiczne i słoneczne, świetnie znosi także wysokie temperatury. Naturalna roślinność wystawiona na tak intensywne światło i suche powietrze zazwyczaj więdnie, ale proso, aby ochronić się przed wysychaniem, wykształca specjalną warstwę ochronną z kwasu krzemowego, najbardziej widoczną w kłosach. To właśnie ten niezwykły talent sprawia, że proso posiada tak ogromne właściwości ochronne.

Siła płynąca z natury

Główna zasada antropozofii mówi o zachowaniu zdrowia i zgodnie z tą zasadą proso pozytywnie przyczynia się do zdrowia naszych włosów. Nasze ciało potrzebuje minerałów i mikroelementów takich jak krzem, żelazo i magnez w równym stopniu co proso, są one bowiem budulcem dla naszej skóry, włosów i stawów.

Zdrowy start

Zdrowe włosy, niezależnie od koloru, grubości, naszego wieku czy płci, charakteryzują się wyraźnym kształtem, naturalnym połyskiem oraz łatwością w rozczesywaniu, ponieważ poziom ich natłuszczenia i nawilżenia jest zrównoważony. Kiedy nasze włosy są już zdrowe, proso wzmacnia ich właściwości ochronne i strukturalne. Dzięki gładkim powłoczkom odbijającym światło, zdrowe włosy posiadają naturalny połysk. Ekstrakt z kłosów prosa wspiera odporność włosa i pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów i skóry głowy. To dlatego jest on składnikiem naszych szamponów.