Rokitnik

Jagoda skrywająca wielką moc, pobudzająca siły witalne.

Uparcie przywierając do skalistej ziemi, penetruje korzeniami jałowe podłoże. Rokitnik to roślina, która rośnie wbrew przeciwnościom, prawdziwy pionier, który potrzebuje niewiele, aby przetrwać. Rokitnik wykazuje przez cały swój cykl rozwojowy niezwykłą zdolność łączenia witalności z siłą życiową. Odzwierciedla to jego układ korzeniowy, który rozrasta się w promieniu do 12m. Rokitnik radzi sobie znakomicie, rosnąc na lichej, niemal wrogiej glebie, nie pobierając z niej żadnych substancji odżywczych. Za łatwością opanowuje do mistrzostwa sztukę przetrwania w tak trudnych warunkach.

Ale rokitnik potrzebuje jednego podstawowego elementu: światła słonecznego. Ta defensywna krzewinka o twardych, ostro zakończonych liściach i licznych cierniach to prawdziwy czciciel słońca. Jego jaskrawe, złocistoczerwone jagody pochłaniają światło słoneczne i dzięki niemu rosną w siłę, zamieniając promienie w cenne witaminy. Te trudne do zebrania owoce mają coś cenniejszego niż ładny wygląd, zawierają bowiem całe mnóstwo witamin, które wzmacniają ludzki organizm od wewnątrz i na zewnątrz. 

Wspomaga układ immunologiczny

Wytrzymałość to najbardziej ewidentna cecha rokitnika. Jego jaskrawe owoce zawierają mnóstwo witaminy C, ale także B12 (kobalaminy), która jest szczególnie ważna dla wegetarian. Zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy na Ziemię dociera mało słońca, nasz układ immunologiczny korzysta ze światła zmagazynowanego w tych małych jagodach, które pomagają rewitalizować mechanizm samoregulacji, łatwo pochłaniając naturalne biologiczne witaminy. Pomaga to z kolei podnieść ogólny poziom energii i pobudzić układ immunologiczny.

Przyjaciel słońca

Rokitnik to także ekspert w dziedzinie pielęgnacji urody. Bogaty olejek z jego nasion i miąższu chroni skórę i wzmacnia jej barierę. Duża zawartość kwasu linolenowego, oleopalmitynowego oraz witaminy E łagodzi podrażnienia skóry. Karotenoidy nadają owocom rokitnika jego pomarańczowoczerwone zabarwienie, które chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i pozwala zregenerować partie uszkodzone przez słońce. Zapobiega wysuszaniu skóry i wspomaga zdrowy przepływ energii. W naszej gamie na bazie rokitnika celebrujemy witalność tej niezwykle żywotnej rośliny.