pielęgnacja gleby

NASZA GLEBA, NASZA PRZYSZŁOŚĆ

Razem dla gleby i klimatu

Nasza ziemia cierpi. Już dziś 33% naszych gleb jest zdegradowanych, a każdego roku tracimy do 10 milionów hektarów zdrowej gleby. Obszar porównywalny wielkością z Austrią. Wraz z utratą zdrowej gleby nasze bezpieczeństwo żywnościowe, różnorodność biologiczna i łagodzenie zmiany klimatu są drastycznie zagrożone.</br></br>
Gleba, podobnie jak nasza skóra, jest żywym, oddychającym ekosystemem. To żyjąca skóra naszej Ziemi. W Weleda wierzymy, że zarówno gleba, jak i skóra są warte ochrony i pielęgnacji.</br> </br>
Od 1921 roku uprawiamy rośliny, z których powstają nasze kultowe produkty, metodami przyjaznymi glebie. Utrzymujemy zdrową glebę i zapewniamy jej jak największą różnorodność biologiczną, pracując zgodnie z zasadami rolnictwa biodynamicznego i współpracując z projektami rolnictwa regeneracyjnego na całym świecie. Zdrowa gleba jest kluczem do rozwoju ekosystemów. Bez tego nie poradzimy sobie z kryzysem, przed jakim stoi dziś przyroda.

DOŁĄCZ DO NASZEJ OBOWIĄZKU #SaveEarthsSkin

Wspólnie urzeczywistniamy globalną transformację już dziś In 2022, Weleda supported an additional 20 sustainable soil projects with a total of €350,000 to take action against the global soil crisis.

W 2022 r. firma Weleda wsparła dodatkowe 20 zrównoważonych projektów ochrony gleby kwotą 350 000 euro, aby podjąć działania przeciwko światowemu kryzysowi gleby.

pielęgnacja gleby

Francja - Ogrody społeczne w Paryżu

Wspólnie ze stowarzyszeniem La Sauge udało nam się ponownie połączyć mieszkańców miast z naturą: Gospodarstwa miejskie zrzeszają lokalnych mieszkańców, aby wspólnie uprawiać ogród i napędzać agroekologiczną transformację jutra - w tym gospodarstwo „Terre-Terre” o powierzchni 4500 m².

pielęgnacja gleby

Australia – Wytyczanie drogi ku rolnictwu regeneracyjnemu

Wsparliśmy australijską organizację Carbon8 w pomaganiu rolnikom w przejściu na rolnictwo regeneracyjne, rozpoczynając projekt ochrony gleby na obszarze gospodarstw o powierzchni 800 000 ha.

pielęgnacja gleby

Korea Południowa – Sklep tymczasowy i Festiwal Uważnego Ogrodnictwa

Poprzez nasz własny tymczasowy sklep w jednej z najpopularniejszych dzielnic Seulu i udział w Festiwalu Uważnego Ogrodnictwa promowaliśmy świadomość społeczną na temat gleby, jej funkcji i ochrony.

"Według prognoz, do 2050 r. 90% gleby zostanie dotkniętych postępującą erozją, jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań”.

Co możemy zrobić, aby pomóc?

Posłuchaj dr Nau Rolniczych. Astrid Sprenger, szefowej największego ogrodu roślin leczniczych firmy Weleda w Niemczech.

pielęgnacja gleby

Wspierając firmę Weleda, wspólnie podejmujemy działania na rzecz zdrowia gleby.

 • 80% wszystkich składników roślinnych jest organicznych
 • Do 2025 roku 40% naszych składników roślinnych będzie pochodzenia biodynamicznego
 • Ogrody Weleda są uprawiane zgodnie z zasadami biodynamicznymi
 • Zrównoważony system zarządzania łańcuchem dostaw jest certyfikowany przez UEBT „Sourcing with Respect”
 • Nasz ślad korporacyjny jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla (protokół GHG, zakres 1 i 2)
 • Jako B-Corp aktywnie pracujemy nad modelem zrównoważonej gospodarki
pielęgnacja gleby

Dziękujemy za wsparcie

Nasze wieloletnie zaangażowanie na rzecz gleby jest możliwe tylko dzięki Wam, którzy wspieracie nas w takich projektach, kupując produkty Weleda.

Zaczyna się u nas! Wspierajmy naszą Ziemię

Czy wiedziałeś?

 • Gleba, podobnie jak nasza skóra, ma swój mikrobiom
 • Jedna łyżeczka gleby może pomieścić więcej organizmów niż jest ludzi na planecie
 • 50% CO2 jest związane w naszych glebach. Są największymi po oceanach zbiornikami CO2
 • Co minutę na całym świecie z powodu suszy i pustynnienia giną 23 hektary gruntów ornych
 • Naturalny proces powstawania dziesięciu centymetrów gleby może zająć do 2000 lat
pielęgnacja gleby

Chcesz się zaangażować? Śledź #SaveEarthsSkin na Instagramie, aby dowiedzieć się, jak możesz pomóc chronić glebę.

Nagroda Zrównoważonych Kosmetyków 2022

Firma Weleda została uhonorowana nagrodą Nagroda Zrównoważonych Kosmetyków 2022 dla Pionera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zdobywając uznanie jury dzięki inicjatywie Chroń Skórę Ziemi.

„Firma Weleda zasługuje na nagrodę Pionera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju za podkreślenie znaczenia zdrowia gleby w ramach kampanii Save Earth’s Skin. Tworząc związek między glebą a zdrowiem naszej planety, Weleda pomaga odwrócić dziesięciolecia erozji gleby”. - Amarjit Sahota, przewodniczący jury Sustainable Beauty Award

pielęgnacja gleby