natura

Granat

Ekspert w równoważeniu ekstremów, stymuluje i regeneruje siły życiowe.

Granat właściwy (Punica granatum) wygląda z zewnątrz jak owoc kruchy i suchy, jednak skrywa zaskakująco bogate i jędrne wnętrze z niezliczonymi pestkami. Każda z nich otulona jest soczystym czerwonym miąższem i przypomina maleńką jak klejnot jagódkę.

Symbol piękna i siły

W wielu kulturach granat znany jest od tysięcy lat. Pochodzi ze starożytnego Imperium Perskiego, do którego należały: współczesna Grecja, Turcja, Iran i Irak. Granat jest wciąż uprawiany głównie w Basenie Morza Śródziemnego, na Bliskim Wschodzie i w Indiach. W tych kulturach granat uważany jest za symbol piękna, płodności, zmysłowości i siły. Roślina może osiągnąć całkiem zacny wiek – niektóre gatunki rosną ponad 200 lat. W ostatnich latach owoc granatu został odkryty na nowo w kuchni i w nowych kosmetykach.

Naukowo udowodnione działanie

Cenny olejek z nasion granatu posiada właściwości antyoksydacyjne i regeneracyjne, gdyż zawiera dużo polifenoli. Te występujące naturalnie substancje fitochemiczne działają jak doskonałe wymiatacze wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia w skórze. Olejek z nasion granatu rewitalizuje komórki skóry, dzięki czemu skóra staje się lepiej napięta i naturalnie wygładzona. Wiele dobroczynnych właściwości granatu potwierdzono licznymi badaniami naukowymi.

Ciągły wzrost

Granat działa na skórę orzeźwiająco i rewitalizująco, ponieważ proces wzrostu tej rośliny nie następuje po kolei, z wyraźnymi przerwami pomiędzy poszczególnymi fazami. Zamiast tego fazy te napływają i nakładają się siebie, i przebiegają symultanicznie – tak jak fazy życiowe człowieka.

Z cennych właściwości granatu odniesiemy największą korzyść w wieku 40+. Na tym etapie życia możemy spojrzeć w przeszłość na zgromadzone doświadczenia i potrafimy już rozpoznać, kim jesteśmy, a kim nie jesteśmy. Ale w miarę upływu lat nasza skóra się zmienia – zmniejsza się jej witalność, spowolnieniu ulega proces odnowy i tendencja do twardnienia nie jest już automatycznie niwelowana w nocy.

Mistrz przemiany

To właśnie nocą granat wyświadcza nam największą przysługę. Pośredniczy między młodymi i dojrzałymi aspektami naszej skóry, sprawiając, że tworzą jedność i ramy do dynamicznego i regeneracyjnego działania pielęgnacji. Olejek z nasion granatu stabilizuje i odpręża skórę o fazie przemian, harmonijnie wydobywając zeń wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Dzięki temu zachęca nas do spojrzenia w przyszłość z spokojem i pogodą ducha.