natura

Owies

Jego właściwości odżywcze i regeneracyjne sprawiają, że włosy stają się gładkie i błyszczące.

Kiedy powierzchnia włosów staje się gładka i spójna, wówczas włosy lepiej odbijają światło. W efekcie stają się naturalnie błyszczące i gładkie.

Według wielowiekowej mądrości owies traktowany jest jako ziarno dające ludziom siłę. Kiedy nadchodzi czas zbiorów, owies – endemiczny gatunek północnych stref klimatycznych – to ostatni plon, jaki zwozi się z pól, wykorzystując ten dodatkowy czas, aby wchłonął promienie słoneczne, powietrze i ciepło.

Specjalne właściwości

Żywioł wody ma ogromne znaczenie dla energii życiowej owsa. Ze względu na swój rozbudowany system korzeniowy i długi czas wzrostu na polu, owies pochłania ogromne ilości wody z gleby, pobierając w czasie rozwoju wartościową krzemionkę w formie płynnej. W porównaniu z innymi rodzajami zbóż, owies posiada dużą zdolność absorbowania dwóch ekstremów (ciepła i wody) oraz unikatowe umiejętności ich łączenia. Proces ten jest warunkiem niezbędnym wszystkich procesów odżywczych i metabolicznych, jakie zachodzą w żywych organizmach. Owies jest w tym niezrównany. Woda przepływa w całej roślinie intensywniej niż na przykład w pszenicy lub prosie, i to właśnie czyni owies rośliną niezwykłą. Do charakterystycznych kłosów dojrzewającego owsa trafia duża zawartość kwasu krzemowego, fosforu i żelaza.    

Owies dla suchych i zniszczonych włosów

Te naturalne substancje w ekstrakcie z owsa mogą być wykorzystywane i stosowane do przywracania normalnej struktury włosom i skórze głowy. W ten właśnie sposób – poprzez strukturyzowanie i regenerowanie – owies wspomaga włosy w ich podstawowych funkcjach, jakimi są: ochrona, ogrzewanie i otulanie ludzkiego organizmu. Jeśli włosy są suche i zniszczone, aktywne składniki owsa redukują ich łamliwość i eliminują rozdwojone końce, wygładzając łuskę włosa. Kiedy powierzchnia włosów staje się gładka i spójna, wówczas włosy lepiej odbijają światło. W efekcie stają się naturalnie błyszczące i gładkie.