natura

Pszenica

Poprawia strukturę i zapewnia równowagę skórze głowy.

Poprawia strukturę i zapewnia równowagę skórze głowy.

Pszenica ma wyprostowaną łodygę i typowe zwarte kłosy. Uważana jest często za podstawowe zboże. Stoi spokojna i opanowana między kosmosem a Ziemią i odzwierciedla zrównoważoną interakcję pomiędzy wszystkimi naturalnymi żywiołami: ziemią, wodą, powietrzem i ogniem. Skutkuje to szczególnie dużą zawartością kwasu krzemowego.

Jedna z najstarszych roślin uprawnych w historii ludzkości

Pszenica to jedna z najstarszych roślin uprawnych w historii ludzkości. Wyprzedza ją jedynie kukurydza ze względu na rozległość upraw. Getreide to niemiecka nazwa zboża, zapisana jako gitregidi w języku staro-wysoko-niemieckim, oznaczająca „posiadanie”, „plon” lub „to, co jest unoszone”. Pszenicę najlepiej symbolizuje słowo „plon”, nie tylko w odniesieniu do jej odżywczej jakości wewnętrznej, ale także w zewnętrznie manifestowanej ilości. Łodyga może udźwignąć kilka razy cięższy od siebie kłos, nie wyginając się przy tym.

Wydaje się, że w tej roślinie wszystkie siły, które mogły się przyczynić do jej wzrostu, budowy i formy, zostały poskromione i przekierowane w zrównoważone mechanizmy mediacyjne. Samokontrola pszenicy na rzecz zrównoważonej interakcji między siłami żywiołów, ułatwia rozwinięcie niezwykłego bogactwa składników w dojrzałym ziarnie. Ziarno to jest szczególnie zasobne w olej z kiełków pszennych, kwas linolowy i linolenowy oraz witaminę E, która działa jak antyoksydant.

Poprawia strukturę włosa

Wszystkie składniki pszenicy pozostają ze sobą w pełnej harmonii. Olejek z kiełków pszenicy stymuluje krążenie krwi w skórze głowy i poprawia jej jędrność oraz elastyczność. Jednocześnie składniki odżywcze i budulcowe (witamina E i lecytyna) zapewniają autentyczną kurację struktury włosów. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe olejku z kiełków pszennych wspomagają rozwój komórek w korzeniach włosów, naturalnie przeciwdziałając wypadaniu włosów. Olejek z kiełków pszenicy harmonizuje procesy anaboliczne i kataboliczne, jakie zachodzą w skórze głowy. Eliminuje łupież i przywraca skórze głowy zdrową równowagę, co ma ogromne znaczenie dla urody włosów.

Dzięki bogactwu tych właściwości, wybraliśmy pszenicę jako idealną roślinę wiodącą dla poprawy struktury i równowagi włosów. Kiedy skóra głowy traci równowagę, harmonizujące działanie pszenicy przynosi jej szybką ulgę. To bardzo prosta formuła: zdrowa skóra głowy = piękne włosy.