natura

Wiesiołek

Stymuluje naturalne mechanizmy obronne i proces odnowy w skórze dojrzałej.

Wiesiołek dwuletni pochodzi z Ameryki Północnej. Stosowany był przez rdzennych Amerykanów jako roślina odżywcza i lecznicza.

Mimo tego, że rośnie na mało obiecującej, suchej i ubitej glebie, piękne kwiaty wiesiołka otwierają się momentalnie i w pełni, zaledwie kilka minut po zmierzchu. Ich kielichy pozostają otwarte przez całą noc - aż do rana. Złociste kwiaty rozświetlają mrok i łączą miniony dzień z tym, który wkrótce nadejdzie.

Wyjątkowa ochrona skóry

Olejek z nasion wiesiołka zawiera ogromną ilość niezbędnych kwasów tłuszczowych: linolowego i γ-linolowego, których produkcja zmniejsza się z wiekiem w naszym organizmie. Oba te kwasy tłuszczowe odgrywają znaczącą rolę w naskórku i są absolutnie niezbędne dla formowania się bariery skórnej. Olejek z nasion wiesiołka chroni skórę przed utratą nawilżenia, eliminuje przesuszone partie i wspomaga wzrost oraz regenerację komórek.

We własnym rytmie

W późniejszych fazach swego życia kobiety często wchodzą w okres reorientacji. Po wielu latach zaangażowania w życie codzienne i spełnianiu się w jego organizowaniu, kobiety mogą teraz szukać nowych wartości intelektualno-duchowych. W podobny sposób wiesiołek wyobcował się ze zwykłego rytmu świata roślin, gdyż rozkwita wtedy, gdy zapada zmierzch. Dojrzała kobieta rozstaje się ze swoim przeszłym stylem życia i chwyta nadarzające się nowe okazje. Ufa swojemu doświadczeniu i intuicji, aby pokierować swoim nowym życiem jako indywidualistka, która pragnie zrealizować nowe cele.

Nowy etap życia

Wiesiołek współbrzmi z naturą kobiety, która rozpoczęła ten etap życia, zwiększając potencjał jej skóry, aby mógł wyłonić się jej charakter. Oferuje dojrzałej skórze, która ma tendencję do przesuszania się, wartościowe substancje i impulsy, które stymulują jej metabolizm i wspomagają rozwój unikatowego, osobistego blasku.