rodzina

Masaż podczas ciąży

Techniki świadomego budowania więzi i relaksującego masażu partnera

Masaże w czasie ciąży to wspaniały sposób na relaks a także czas, jaki możemy podarować swojemu ciału na pielęgnację. Masaże prenatalne mogą poprawić Twoje samopoczucie i pomóc Ci zbudować więź z dzieckiem i własnym ciałem.

Masaże dla ukojenia i relaksu

W czasie ciąży twoje ciało się zmienia. Gdy dziecko rośnie, Twój brzuch staje się większy i zaokrąglony, powodując rozciąganie się skóry. Jesteś piękna taka, jaka jesteś, z nowym życiem rosnącym i rozwijającym się w tobie. W tym szczególnym okresie poświęć trochę czasu, aby regularnie rozpieszczać swoje ciało dodatkową dawką świadomej pielęgnacji – Twoje ciało robi teraz niezwykłe rzeczy!

Masz czas na dostosowanie się do nadchodzących zmian. Podaruj sobie czas na odpoczynek. Słuchaj swojego ciała i umysłu.

Przyszłe mamy potrzebują czasu i spokoju, aby dostosować się do zmian zachodzących w ich ciele. Po szczególnie wyczerpujących dniach delikatny masaż przynosi ulgę ciału i duszy. Weź głęboki wdech, wydech i posłuchaj siebie: „Co jest dla mnie teraz dobre?” Znajdź chwilę podczas codziennych zajęć, aby odpocząć od pracy, prac domowych, badań prenatalnych i planów na przyszłość, aby stworzyć oazę komfortu. Masowanie brzucha działa uspokajająco i relaksująco.

Budowanie więzi z dzieckiem

Dla przyszłych rodziców delikatny dotyk to wspaniały sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem, dzięki czemu oboje zyskają coraz większą świadomość jego obecności. Masaż pomaga wzmocnić więź między tobą a twoim dzieckiem. W tym wyjątkowym momencie twoje dziecko poczuje delikatne ruchy. Pełen miłości masaż brzuszka każdego ranka lub wieczoru to piękny rytuał ciąży, który pomoże Ci zbudować więź z dzieckiem i wzmocnić relację między wami. Twoje dziecko może być całkowicie spokojne lub aktywnie reagować na masaż. Obie reakcje są całkowicie normalne. Kiedy jesteś w ciąży, regularny masaż może wspomóc twoje samopoczucie i zdrowie oraz pomóc ci zbudować więź z dzieckiem i twoim ciałem.

Masaż partnerski: zmysłowy rytuał dla przyszłych rodziców

Rytuały zapewniają poczucie bezpieczeństwa i ochrony. Wyjątkowe chwile, które regularnie się pojawiają, budują bliskość, pomagają się uspokoić i zbudować zaufanie – dotyczy to również ciebie i twojego dziecka. Rytuały są jak małe, stałe punkty w życiu codziennym. Masaże partnerskie są okazją do dzielenia się fizycznym kontaktem i czułością oraz są wspaniałym sposobem na wyrażenie intymności. Zwłaszcza w ciąży są doskonałym sposobem na wspólne odnalezienie komfortu i relaksu. Masaż kochającego partnera to piękny rytuał – postaraj się, aby był to domowy rytuał w weekend lub po pracowitym dniu. W ten sposób możesz spędzać czas razem jako rodzina jeszcze przed narodzinami dziecka. Wsłuchaj się w siebie: „Której partii ciała przydałby się dziś masaż?“ Może dolnej części pleców, a może nogom.

Jakie produkty są dobre do masażu w czasie ciąży?

W zależności od upodobań olejek do masażu lub masło do ciała to świetne produkty do masażu relaksacyjnego, działające na zmysły olejkami eterycznymi. Wszystkie olejki i balsamy Weleda nadają się do pielęgnacji skóry podczas ciąży. Szczególnie polecamy nasz olejek do masażu na rozstępy i masło do ciała na rozstępy, oba specjalnie opracowane do pielęgnacji skóry i masażu w czasie ciąży.

Najlepiej intuicyjnie decydować, zgodnie ze swoimi potrzebami, który produkt pielęgnacyjny w danym momencie ci odpowiada. Okrężnymi ruchami masuj brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ciąża obciąża również piersi, uda i pośladki. Delikatna pielęgnacja i masaż tych obszarów pomoże rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie.

Masło do ciała na rozstępy Weleda

zapewnia długotrwałe nawilżenie. Innowacyjna formuła zawiera ekstrakty z trawy tygrysiej i krokusa oraz została wzbogacona o cenne organiczne masło shea i masło kakaowe, a także organiczne oleje jojoba i słonecznikowy. Ekstrakt z trawy tygrysiej i krokusa poprawia elastyczność i koloryt skóry poprzez regularny masaż, pomagając zapobiegać powstawaniu rozstępów i zmniejszając ich widoczność. Po porodzie masaż przy użyciu Masła do ciała na rozstępy pomaga zmniejszyć widoczność istniejących rozstępów. Jego przyjemna konsystencja łatwo się rozprowadza i błyskawicznie wchłania, dzięki czemu możesz się ubrać od razu po masażu. Subtelny kwiatowy zapach zapewnia spokój i pewność siebie

Olejek do masażu na rozstępy

Starannie skomponowane z ekstraktów roślinnych i naturalnych olejków eterycznych, olejki pielęgnacyjne nadają się do indywidualnej pielęgnacji skóry. Olejki do ciała najlepiej nakładać na wilgotną skórę po kąpieli. W czasie ciąży, a także po porodzie polecamy olejek na rozstępy Weleda jako część rytuału pielęgnacji skóry. Olejek dobrze jest najpierw rozgrzać w dłoniach, a następnie delikatnie wmasować w brzuch. Masło do ciała i olejek na rozstępy Weleda są przeznaczone do zapobiegania rozstępom poprzez regularny masaż i nadają się również do delikatnego masażu brzucha.

Techniki masażu w ciąży i po porodzie

  1. Delikatnie masuj okolice brzucha w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, wykonując coraz większe ruchy okrężne. Następnie przesuń w dół w kierunku lewego uda. Powtórz trzy razy.
  2. Masuj każdą pierś delikatnymi, spiralnymi ruchami, okrążając pierś w kierunku brodawki przy każdym ruchu. Unikaj masowania samej brodawki. Powtórz trzy razy.
  3. Zacznij od kolan. Opuszkami palców delikatnie głaszcz skórę ud w kierunku ku górze. Następnie cofnij się w kierunku kolan, przesuwając nacisk na dolną część dłoni. Powtórz trzy do pięciu razy
  4. Stań w zrelaksowanej pozycji. Połóż płasko dłonie po obu stronach kręgosłupa lędźwiowego w pobliżu kości krzyżowej (kości ogonowej).Masuje skórę pośladków od góry w dół  dolną częścią  dłoni, podobnie jak przy masażu ud. Następnie masuj pośladki w kierunku pleców rozłożonymi palcami. Powtórz trzy do pięciu razy.
Zapobiega pojawianiu się rozstępów.
150 ml
Zapobiega rozstępom, pozostawiając skórę gładką, elastyczną i giętką.
100 ml