rodzina

Najpopularniejsze mity na temat dzieci

Istnieje wiele mitów dotyczących opieki nad dziećmi. Nierzadko można usłyszeć, że dzieci powinny się uspokoić, nie spać w łóżku rodziców i być karmione piersią o stałych porach. Ale nie wierz we wszystko, co słyszysz. Konsultant ds. Laktacji, Frauke Ludwig, obala niektóre typowe nieporozumienia dotyczące dzieci.

Dzieci nie powinno się rozpieszczać?
Nie martw się, nie możesz zepsuć swojego dziecka. Niemowlęta są całkowicie bezradne i nie są w stanie zadbać o siebie przez dłuższy czas. Płaczące niemowlę najlepiej uspokajać przy piersi. Jest to korzystne na wiele sposobów: karmienie piersią uwalnia oksytocynę „hormon miłości i szczęścia”.

Płacz jest manipulacyjny?
Twoje płaczące dziecko nie próbuje cię manipulować. Dzieci rozwijają jedynie zdolność poznawczą i umiejętność planowania w wieku około 5 do 7 lat.

Niemowlęta muszą nauczyć się uspokajać?
Dzieci nie są w stanie uspokoić się same w ciągu pierwszych dwóch do czterech lat życia. Twoje dziecko potrzebuje twojego kojącego dotyku i głosu żeby się uspokoić. Miłujące uspokajanie sprzyja pozytywnemu rozwojowi układu nerwowego twojego dziecka.

Dzieci mają być noszone. Noszenie dziecka znacznie ułatwia codzienne życie i pomaga w zdrowym rozwoju dziecka.

Częste karmienie piersią powoduje bóle brzucha?
Niemowlę trawi mleko matki w ciągu 20 do 90 minut. Nie ma potrzeby przestrzegania harmonogramu ani ustalania odstępów czasu podczas karmienia piersią.

Jeśli niemowlęta są noszone zbyt często, przyzwyczają się do tego?
Niemowlęta mają być noszone! Rozwój fizyczny i umysłowy dziecka wymaga, aby było blisko ciała matki lub ojca, przynajmniej w pierwszym roku życia. Noszenie lub noszenie dziecka w chuście lub innej formie nosidła znacznie ułatwia codzienne życie i pomaga w zdrowym rozwoju bioder i kręgosłupa dziecka.

Niemowlęta powinny spać w nocy, we własnym łóżku przed ukończeniem 6 miesięcy?
Podobnie jak wszyscy ludzie, dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa w nocy. Zostało to ukształtowane przez ewolucję. Niemowlęta nie są jeszcze w stanie się uspokoić; ich wewnętrzny system alarmowy wybudza je, ale za chwilę mogą przejść samodzielnie przejść do następnej fazy snu. Po osiągnięciu wieku 4 lub 5 lat większość dzieci chętnie wyprowadza się z łóżka rodzinnego. Ale uważaj - może być ci z tego powodu smutno!

Frauke Ludwig

Breastfeeding, Lactation and Babywearing Consultant

Frauke has two daughters. Together with her business partner Diana Schwarz she founded the "Trageschule" (Babywearing School), Hamburg