uroda

Suche usta?

Skóra ust jest znacznie cieńsza niż ta na naszym czole, policzkach lub podbródku i powinna być odpowiednio chroniona. Delikatne i pozbawione warstwy hydrolipidowej wargi są podatne na odwodnienie.

Skóra naszych ust jest wyjątkowo delikatna, praktycznie nie wydziela potu i jest pozbawiona gruczołów łojowych. Jednocześnie narażona jest na większy stres niż na przykład nasze policzki.

Czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, również wpływają na kondycję skóry naszych ust. Zimno, ciepło i wiatr rzucają wyzwanie cienkiej skórze warg. Drastyczne zmiany temperatury zewnętrznej i suchego powietrza w pomieszczeniach wytwarzane przez systemy klimatyzacyjne lub grzewcze nie pomagają naszym wrażliwym wargom w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Skóra naszych warg ma niewielką naturalną ochronę przed utratą nawilżenia.

Kolejna rzecz, o której zwykle nie myślimy: nasze usta są dla nas ważnym narzędziem, służącym jako łącznik między naszym wnętrzem, a światem zewnętrznym. Pozwalają nam mówić, śpiewać, pić i jeść - czasami nawet bardzo ostre potrawy. Często, zupełnie bezwiednie, zwilżamy je naszą śliną. Ale nadmierne lizanie warg może również wysuszyć ich cienką skórę. W stresujących sytuacjach możemy naciskać lub zagryzać wargi. Napięcie lub stres ogólnie mogą wpływać na kondycję skóry ust.

Ciągły stres może nawet wpłynąć na naszą ślinę. Takie zmiany związane ze stresem są ściśle związane z aktywnością układu współczulnego w naszym układzie trawiennym. W odpowiedzi na skumulowany stres nasz organizm może wytwarzać mniej śliny i powodować uczucie suchości warg.

Pielęgnacja ust dzięki naturalnym kosmetykom Weleda może chronić delikatną skórę naszych warg przed wysychaniem - ale to tylko na zewnątrz. Aby przywrócić równowagę ciała, umysłu i ducha, ekstremalne czynniki stresu muszą zostać rozwiązane od wewnątrz.

Pielęgnacja przesuszonych ust

Masło do ust Skin Food