uroda

W jaki sposób kosmetyki naturalne wspierają suchą skórę

Kosmetyki naturalne, dzięki zawartym w nich naturalnym składnikom, przywracają równowagę suchej i bardzo suchej skórze. Oleje roślinne wzmacniają barierę ochronną skóry lipidami podobnymi do tych, które wytwarza nasza skóra i stymulują jej właściwości samoregulujące. Ekstrakty roślinne łagodzą i regenerują zestresowaną skórę.

Nasza skóra jest żywym narządem. Co może być lepszego we wspieraniu jego naturalnych funkcji niż produkt do pielęgnacji skóry złożony z naturalnych składników? Oleje roślinne lub lanolina są idealne pod tym względem. Łatwo wchłaniają się przez skórę i wzmacniają jej barierę ochronną, ponieważ ich struktura jest podobna do lipidów skóry. W rezultacie nasza skóra nie przesusza się, jest odżywiona i swobodnie oddycha.

Ekstrakty roślinne łagodzą i regenerują zestresowaną skórę

Bratek

Znany również jako fiołek trójbarwny, zioło to cenione jest za właściwości łagodzące i nawilżające. Ma długie, tradycyjne zastosowanie w przypadkach szorstkiej, popękanej skóry, ponieważ ekstrakt z bratka łagodzi łuszczącą się skórę.

Rumianek

To delikatne zioło ma właściwości łagodzące i jest idealne do delikatnej skóry. Często stosuje się go w połączeniu z nagietkiem do łagodnej pielęgnacji skóry.

Rozmaryn

Rozmaryn znany jest z rewitalizujących, stymulujących i tonizujących działań. Ekstrakt z liści rozmarynu wzmaga procesy regeneracyjne skóry.

Nagietek

Kwiaty nagietka delikatnie odżywiają i regenerują suchą skórę. Ważnymi składnikami są karotenoidy, flawonoidy i olejki eteryczne.

Naturalne kosmetyki Weleda pomagają skórze suchej i szorstkiej regulować jej poziom nawilżenia. Chropowata skóra staje się zauważalnie gładsza i zatrzymuje więcej wilgoci, zapewniając długotrwałą ochronę warstwy lipidowej skóry.

Testy przeprowadzone przez niezależne instytuty na wolontariuszach potwierdziły te efekty we wszystkich trzech produktach Skin Food firmy Weleda - na twarzy, wargach, łokciach, kolanach, stopach lub całym ciele.