uroda

Jak wykonać relaksujący masaż łydek

Mięśnie łydek i ścięgna Achillesa są intensywnie używane przy każdym kroku, jaki robimy, ale wykorzystujemy je także kiedy stoimy długo w jednej pozycji. Zadbanie o elastyczność mięśni łydek i unikanie nadmiernego napinania ścięgien zapewni lepszą kondycję fizyczną i komfort.

Znajdź sobie wygodne miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie i swobodnie. Wybierz ulubiony olejek i rozpocznij masaż.

Nasz 5-stopniowy masaż łydek

Krok 1: Siedząc na podłodze, postaw stopę blisko ciała. Podnieś piętę stopy na przykład na zwiniętym ręczniku, aby rozciągnąć ścięgno Achillesa.

Krok 2: Potrzyj kciukami skórę obok ścięgna Achillesa od środka na zewnątrz. Pamiętaj, aby nigdy nie pocierać wzdłuż ścięgna, ponieważ może to spowodować jego zapalenie.

Krok 3: Postaw stopę luźno na podłodze. Owiń ręce wokół łydki i pocieraj w górę aż do miejsca tuż poniżej kolana, stosując lekki nacisk.

Krok 4: Połóż koniuszki palców obu rąk u podstawy łydki po obu stronach i przemieszczaj je w górę po mięśniach łydki, wykonując okrężne ruchy. Powtórz ten proces, za każdym razem przesuwając się o kilka centymetrów bliżej środka łydki, przechodząc przez całą łydkę od zewnątrz do wewnątrz.

Krok 5: Potrząsaj rytmicznie łydką, aby rozluźnić mięśnie, a następnie delikatnie gładź łydkę dłonią w górę. Teraz wymasuj drugą łydkę, wykonując kroki od 1 do 5.

Uwaga!

Nigdy nie masuj nóg jeśli masz kontuzję. Powstrzymaj się też od masażu w przypadku żylaków lub zatrzymywania wody - udaj się do fizjoterapeuty.