Nasza historia zaczyna się od wizji

Jak nasi założyciele wkroczyli na nowe grunty w medycynie i pielęgnacji skóry i jak nadal inspirują nas dzisiaj. Tak więc zdrowie i piękno mogą rozwijać się w zgodzie z naturą i człowiekiem.

Naszą wizją jest zdrowy świat

Przed założeniem firmy Weleda Rudolf Steiner prowadził swój Pierwszy Kurs dla lekarzy w 1920 roku. Cykl wykładów zorganizował chemik Oskar Schmiedel. W następnym roku przejęto „Laboratorium w Goetheanum” w Szwajcarii, założone przez Oskara Schmiedela. W Schwäbisch Gmünd w Niemczech rozpoczęła się komercyjna produkcja leków i produktów do pielęgnacji skóry. W tym samym roku Ita Wegman założyła klinikę w Arlesheim w Szwajcarii. Opierając się na nowych pomysłach inspirowanych antropozofią, nasi założyciele opracowali odważną wizję, która zbliża ludzi i naturę.

Antropozofia bada powiązania. W firmie Weleda nasze zrozumienie harmonijnego związku między ludźmi a roślinami umożliwia nam opracowywanie lepszych produktów naturalnych.

Medycyna antropozoficzna zajmuje holistyczne spojrzenie na człowieka i promuje zdrową równowagę między ciałem, umysłem i duchem.

Nasza nazwa, Weleda, wyraża głęboki związek człowieka z naturą. „Veleda” to tytuł nadawany niegdyś mądrym, uzdrawiającym kobietom. Nagłówek podrzędny

Co zainspirowało naszych założycieli

tęsknili za lepszą przyszłością i podążali w nowych kierunkach. Lekarz Ita Wegman oraz filozof i naukowiec Rudolf Steiner rozpoznali związki między naturą a ludzkim ciałem, umysłem i duchem. Zaczęli produkować leki i produkty do pielęgnacji ciała z naturalnych składników. Związek między ludźmi a naturą można zobaczyć i wyczuć w produktach, które tworzymy dla Twojego zdrowia i urody, a także w sposobie, w jaki prowadzimy interesy.

Od kursu medycznego do ogrodu ziół leczniczych

- W 1920 r. Rudolf Steiner wygłosił cykl wykładów dla lekarzy i studentów medycyny. Znany jako Pierwszy Kurs dla Lekarzy, oznaczał narodziny medycyny antropozoficznej.

- We wrześniu 1920 roku lekarz Ita Wegman kupił „mały domek z dużą jabłonią” w Arlesheim w Szwajcarii. W 1921 roku stała się pierwszą na świecie kliniką antropozoficzną, Kliniką Arlesheim (znaną również jako Klinika Antropozoficzna Ita Wegmana).

- W 1921 roku w Schwäbisch Gmünd w Niemczech uruchomiono komercyjną produkcję farmaceutyków i produktów do pielęgnacji skóry.

- W 1922 roku w Schwäbisch Gmünd w Niemczech powstał pierwszy ogród ziół leczniczych. Obecnie uprawiamy rośliny lecznicze zgodnie z zasadami rolnictwa biodynamicznego w naszych ośmiu ogrodach Weleda na całym świecie.

Nasze produkty są dostępne na całym świecie

Lekarze, farmaceuci i ludzie o podobnych poglądach połączyli siły i założyli własne oddziały firmy Weleda na całym świecie. Dziś nasze leki i kosmetyki naturalne można znaleźć w ponad 50 krajach. Weleda posiada filie w 20 krajach. Nasze surowce pozyskujemy z całego świata. Jako współinicjator i członek Unii na rzecz Etycznego Biohandlu (UEBT) zapewniamy stosowanie surowych kryteriów etycznych we wszystkich naszych łańcuchach dostaw surowców naturalnych. Nasze rośliny lecznicze uprawiamy zgodnie z zasadami rolnictwa biodynamicznego w naszych ośmiu ogrodach Weleda na całym świecie.