Nieustannie ulepszamy opakowania

Nieustannie ulepszamy opakowania

Dlaczego używamy opakowań z tworzyw sztucznych? Ponieważ jak dotąd nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich naszych produktów. Ale ciężko pracujemy, aby nasze opakowania były jeszcze lepsze, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

Dlaczego pakujemy nasze produkty

Nieustannie ulepszamy opakowania

Krem do twarzy powinien dobrze się czuć, dobrze pachnieć i mieć długotrwałe działanie. Ale spełnienie wszystkich tych wymagań nie jest takie proste. To dlatego, że celowo nie używamy syntetycznych konserwantów. Używamy głównie naturalnych składników, takich jak czyste olejki roślinne i olejki eteryczne, które są bardzo wrażliwe, zwłaszcza na tlen. Odpowiednie opakowanie zapewnia, że ​​oleje nie są narażone na działanie tlenu, który mógłby spowodować ich zjełczenie. Zapobiega również parowaniu substancji lotnych, takich jak zapachy.

Mniej zła nie jest naprawdę dobra

Nieustannie ulepszamy opakowania

Nieustannie pracujemy nad poprawą ekologiczności naszych opakowań. W idealnym świecie nasze opakowania byłyby w 100% kompostowalne, zapewniając jednocześnie naszym produktom optymalną ochronę. Obecnie używamy różnych materiałów w zależności od wymagań produktu, z których każdy ma swoje zalety i wady. W ramach inicjatywy recyklingu opakowań „Forum Rezyklat” połączyliśmy siły z innymi firmami, aby zbadać, w jaki sposób tworzywa sztuczne z odpadów domowych można przetworzyć na opakowania do żywności i kosmetyków.

Dla pięknego i zdrowego świata musimy działać w sposób zrównoważony.

Nieustannie ulepszamy opakowania

Jakich opakowań używamy?

Weleda używa różnych materiałów do swoich opakowań. Około 60 procent składa się ze szkła, 15 procent z aluminium, a reszta naszych opakowań jest wykonana z różnych tworzyw sztucznych. Nasze opakowanie musi wiele robić, aby chronić swoją wrażliwą zawartość. Szkło, aluminium i plastik – każdy materiał opakowaniowy ma swoje zalety i wady, które należy rozważyć dla każdego produktu z osobna.

Nieustannie ulepszamy opakowania

Szkło z recyklingu

Zalety

• Szkło można poddawać recyklingowi w nieskończoność bez utraty jakości.

• Szkło jest niereaktywne i zapewnia bardzo dobrą barierę, na przykład przed tlenem.

Niedogodności

• Szkło jest znacznie cięższe niż plastik czy aluminium, co oznacza wyższe zużycie CO2 podczas transportu.

• Szkło może pęknąć lub rozbić się, co może być szczególnie niebezpieczne w łazience lub przy przewijaku.

Nieustannie ulepszamy opakowania

Plastikowy

Zalety

• Plastik jest lekki, co oznacza mniejsze zużycie CO2 podczas transportu.

• Plastikowe opakowanie jest nietłukące i łatwe w obsłudze.

Niedogodności

• Wiele krajów nie posiada programów recyklingu tworzyw sztucznych; wiele odpadów z tworzyw sztucznych jest spalanych lub wykorzystywanych do wytwarzania energii.

• Nie wszystkie plastikowe opakowania nadają się do recyklingu.

• Nieuregulowana utylizacja plastiku grozi zanieczyszczeniem środowiska.

• Zużyte opakowania są głównie poddawane recyklingowi, co powoduje przekształcenie materiału w tworzywa o niższej jakości. Nowe opakowania są nadal produkowane głównie z nowego, pierwotnego plastiku.

Nieustannie ulepszamy opakowania

Aluminium

Zalety

• Aluminium jest nieprzepuszczalne dla powietrza i niereagujące.

• Otwory w tubie są małe, a aluminium zachowuje swój kształt, zapobiegając efektowi ssania, w którym tlen może dostać się do tuby i spowodować zepsucie zawartości.

• Aluminium bardzo dobrze nadaje się do recyklingu.

Niedogodności

• Produkcja aluminium pochłania dużo energii. Wydobycie boksytu zanieczyszcza środowisko.

• Tubki aluminiowe mogą pękać w załamaniach.

Co osiągnęliśmy do tej pory

Nieustannie ulepszamy opakowania

Masło do ciała Skin Food jest teraz dostępne w szklanym słoiku. Zwiększyliśmy udział plastiku pochodzącego z recyklingu w opakowaniach naszych dezodorantów. Wiele innych naszych produktów jest również pakowanych w opakowania z dużą zawartością plastiku pochodzącego z recyklingu. Na przykład, nasz Weleda Calendula Baby Oil jest teraz dostępny w butelce wykonanej w 97 procentach z przetworzonego plastiku (bez nakrętki i etykiety).