Cenne naturalne składniki

Cenne naturalne składniki

Wykonane z wysokiej jakości olejków roślinnych, naturalnych ekstraktów i olejków eterycznych, nasze naturalne kosmetyki są dobre dla Twojej skóry i przyjazne dla środowiska.

Nasza naturalna filozofia pielęgnacji skóry

Cenne naturalne składniki

Do pielęgnacji osobistej podchodzimy holistycznie. W naszym rozumieniu dbanie o swoje ciało służy nie tylko urodzie, ale także zdrowiu. W tym celu opracowujemy produkty zaprojektowane tak, aby wspierać zdrową równowagę między ciałem, umysłem i duchem. Czerpiąc z mądrości i cennych właściwości natury, nasza filozofia polega na łączeniu działania naturalnych składników aktywnych w celu wzmocnienia samoleczenia skóry. Nasze wiodące rośliny nadają wyjątkowy charakter każdej z naszych unikalnych gam do pielęgnacji skóry. Rośliny wiodące są symbolem naszych potrzeb w różnych fazach życia i przyczyniają się do skuteczności naszych produktów. Na przykład granat ma właściwości regenerujące i przeciwutleniające. Wierzymy, że procesy życiowe przyrody i człowieka są ze sobą powiązane. Zrozumienie tej relacji pozwala nam wykorzystać najcenniejsze wartości rośliny.

Nasze aktywne składniki pochodzą z natury

Cenne naturalne składniki

Nasze kosmetyki naturalne zawierają drogocenne składniki, takie jak naturalne olejki roślinne. Współpracują z naturalnymi olejkami eterycznymi, ekstraktami roślinnymi i innymi wysokiej jakości składnikami, aby wspierać ogólną skuteczność naszych holistycznych preparatów. Czy Twoja skóra potrzebuje wsparcia regeneracyjnego i antyoksydacyjnego, czy też potrzebuje głównie nawilżenia? Łączymy różne olejki i ekstrakty, aby odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry. Olejki, których używamy w naszych wysokiej jakości produktach do pielęgnacji skóry, pozyskiwane są z pestek moreli, owoców drzewa arganowego, pestek granatu, pestek pszenicy, rokitnika czy wiesiołka. Skuteczne ekstrakty pozyskujemy z różnych roślin, takich jak malwa biała czy zatrzymująca wilgoć opuncja. Od 1926 roku Weleda Skin Food dba o ludzką skórę dzięki skutecznej formule z ekstraktami z organicznego bratka, rumianku i nagietka.

Jak powstaje nalewka z nagietka?

Cenne naturalne składniki

Produkujemy różnorodne nalewki do wykorzystania w różnych produktach. Na przykład nalewka z nagietka jest wyciągiem substancji z całej rośliny nagietka lub niektórych jej części, w zależności od produktu, w którym ma być zastosowana. Nasze metody ekstrakcji zachowują w jak największym stopniu nieodłączne cechy i cechy rośliny. Stosowane przez nas środki ekstrakcyjne to alkohol, woda, roztwór soli i olej. Aby stworzyć nalewkę, świeżo zmiażdżone rośliny nagietka miesza się ze środkiem ekstrakcyjnym. Każdy etap procesu jest skrupulatnie przeprowadzany w kontrolowanym środowisku. Dzięki temu nagietek uwalnia swoje substancje i właściwości do nalewki w najlepszej możliwej jakości.

Dlaczego oleje roślinne są dobre dla Twojej skóry

Cenne naturalne składniki

Rośliny pochłaniają światło i ciepło słońca i przekształcają je w materię, taką jak cukry. W ciągu kilku etapów są one przekształcane w substancje, które tworzą lipidy i są przechowywane w nasionach. Olej pozyskiwany z nasion i pestek roślin jest bogaty w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe oraz odżywcze witaminy. Czyste oleje roślinne mają podobny skład do lipidów bariery skórnej człowieka, dzięki czemu mogą być wchłaniane przez skórę i metabolizowane przez organizm. Łatwo wnikają w górne warstwy skóry i wspierają jej naturalne funkcje, uzupełniając jej zawartość lipidów i przeciwdziałając utracie wilgoci. W przeciwieństwie do olejków roślinnych, oleje mineralne działają uszczelniająco (czyli osadzają się na powierzchni skóry) i nie mogą być metabolizowane przez organizm.

Cenne naturalne składniki

Wierzymy w przejrzystość i pełne ujawnienie naszych składników

Wszystkie nasze naturalne kosmetyki zawierają listę składników zgodnie z terminologią określoną przez INCI (Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetycznych), co na pierwszy rzut oka może wydawać się zagadkowe. Dzieje się tak, ponieważ w Unii Europejskiej, USA i Japonii składniki kosmetyków muszą być oznaczane zgodnie z międzynarodowymi standardowymi nazwami. Chcemy być klarowni i przejrzyści. Dlatego na naszej stronie głównej – a jeśli pozwala na to miejsce, także na naszych opakowaniach – udostępniamy listę składników w języku danego kraju wraz z międzynarodową deklaracją INCI. Pozwala to na łatwą identyfikację składników użytych w naszych kosmetykach.

Czego nie zawierają nasze produkty

Niektóre kosmetyki wypłukują małe mikroplastikowe kulki i płynne tworzywa sztuczne, takie jak silikony, do rzek i oceanów, co zanieczyszcza środowisko. Nie używamy tych substancji. Na przykład nasz peeling brzozowy pod prysznic wykorzystuje przyjazne dla środowiska perełki woskowe wykonane z wosku karnauba i pszczelego. Wierzymy, że jakość i zrównoważony rozwój idą w parze.

 

Wierzymy, że produkt to coś więcej niż suma jego części.

Cenne naturalne składniki
Cenne naturalne składniki
Cenne naturalne składniki

Stosując naturalne kosmetyki Weleda możesz mieć pewność, że odzwierciedlają one nasze wartości:

  • 100% certyfikowane kosmetyki naturalne
  • Ponad 80% certyfikowanych surowców pochodzących z upraw ekologicznych
  • Nie zawiera mikroplastików, składników modyfikowanych genetycznie ani składników ropopochodnych.
  • Surowce pozyskiwane z szacunkiem dla ludzi, roślin i zwierząt
  • Wykorzystanie energii odnawialnej
  • 100% naturalne zapachy, opracowane przez naszą ekipę perfumiarzy

Nasze kosmetyki naturalne posiadają certyfikaty

Cenne naturalne składniki

Naturalność naszych produktów można zobaczyć na ich opakowaniach: produkty Weleda są oznaczone certyfikatem NATRUE. Gwarantuje to zachowanie surowych standardów, jeśli chodzi o ich składniki. NATRUE to międzynarodowa organizacja non-profit skupiająca się na kosmetykach naturalnych i organicznych. W przypadku certyfikacji NATRUE produkty mogą zawierać tylko trzy kategorie surowców: surowce naturalne, surowce zbliżone do naturalnych (zmodyfikowane materiały naturalne) oraz surowce identyczne z naturalnymi. Istnieją dwa różne zestawy standardów certyfikacji, które odróżniają kosmetyki naturalne od kosmetyków organicznych. Wszystkie produkty z certyfikatem NATRUE konsekwentnie powstrzymują się od używania syntetycznych zapachów, silikonów, mikroplastików, nanoplastików i surowców na bazie ropy naftowej.

Pozyskujemy nasze surowce w sposób zrównoważony i odpowiedzialny

Przywiązujemy dużą wagę do zakupu naszych surowców. Mamy świadomość, że sposób, w jaki zbieramy, uprawiamy i przetwarzamy zasoby naturalne, ma ogromny wpływ na naszą planetę. Dlatego zobowiązaliśmy się do przestrzegania standardów organizacji non-profit UEBT. Oznacza to poprawę sposobu pozyskiwania naszych naturalnych składników oraz traktowanie ludzi i bioróżnorodności z szacunkiem. Dowiedz się więcej o naszych surowcach tutaj.

Cenne naturalne składniki