Badamy z wiedzą i pasją

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie holistycznej kosmetyki naturalnej i leków antropozoficznych. W ten sposób badamy i rozwijamy nasze produkty.

Skuteczne i bezpieczne

Skuteczne i bezpieczne – wszystkie nasze produkty muszą posiadać te dwie podstawowe cechy. Ale mogą też być atrakcyjne, pielęgnujące, kojące, lecznicze i delikatnie wzmacniające. W tym celu mamy ponad 100 specjalistów zajmujących się badaniami i rozwojem.

Jesteśmy ekspertami w holistycznych kosmetyków naturalnych

Nasze kosmetyki naturalne mają za zadanie pielęgnować Twoją urodę, zdrowie i holistyczne samopoczucie. Niezależnie od tego, czy chodzi o krem ​​do rąk, balsam do ciała, olejek do ciała czy żel do zębów, pielęgnują one nie tylko ciało, ale także umysł i ducha. Nasze wieloletnie doświadczenie naukowe i dermatologiczne, a także zrozumienie ludzi są częścią każdego z naszych produktów. W odpowiedzi na indywidualne potrzeby skóry nasi eksperci badają również przyczyny. Zainspirowani spojrzeniem Antropozofii na naturę i człowieka, znajdujemy specjalne rozwiązania, wykorzystując dobroczynne substancje z natury do tworzenia skutecznych preparatów. W każdym produkcie Weleda możesz odkryć wyjątkową jakość, która wykracza daleko poza skórę.

Salutogeneza – zdrowie przez samouzdrawianie

Co sprawia, że ​​ludzie są zdrowi? Salutogeneza polega na samoleczeniu organizmu, które możemy aktywować, aby przywrócić równowagę ciała i umysłu, wzmocnić je i chronić przed chorobami.

Składniki aktywne i skuteczność

Do opracowywania i doboru naszych składników aktywnych podchodzimy holistycznie. Bazując na 100-letnim doświadczeniu popartym najnowszą wiedzą i doświadczeniem, opracowujemy formuły ze składnikami pochodzenia naturalnego, które są skuteczne, wysokiej jakości i innowacyjne.

Zanim dobierzemy nowy ekstrakt do serii produktów, przeprowadzamy dogłębne badania właściwości zarówno samego ekstraktu, jak i rośliny, z której pochodzi. Na przykład w przypadku jednego z naszych kremów nawilżających badaliśmy opuncję. Czy niesamowite właściwości tej rośliny mogą wspierać skórę? Jak zatrzymuje wilgoć? Jak może dzielić te cechy ze skórą?

W kosmetykach naturalnych Weleda łączymy określone składniki aktywne – takie jak ekstrakty roślinne, olejki eteryczne i olejki z nasion – aby optymalnie zaspokoić potrzeby skóry. Idziemy jeszcze dalej: wspólnie z instytutem badawczym w Goetheanum w Szwajcarii badamy, w jaki sposób właściwości roślin są powiązane z człowiekiem, zadając pytania takie jak: Jakie gatunki roślin mogą wspierać stan skóry osób bardziej wrażliwych? Dlaczego niektóre części rośliny są szczególnie odpowiednie do użycia w kremie odżywczym poprawiającym nierówną strukturę skóry?

Opracowanie wysokiej jakości kosmetyków naturalnych wymaga dużo czasu i doświadczenia.

Dr Bernhard Irrgang, Kierownik Działu Badań i Rozwoju Kosmetyków Naturalnych i Organicznych

Kosmetyki naturalne Weleda posiadają certyfikat NATRUE

Ponieważ nie było oficjalnej definicji naturalnych i organicznych produktów kosmetycznych, w 2008 roku połączyliśmy siły z naszymi partnerami, aby ustanowić znak jakości: NATRUE. Przywiązujemy dużą wagę do posiadania przejrzystych kryteriów, które każdy może zrozumieć i zrozumieć. Dlatego wszystkie nasze produkty kosmetyczne, od żelu do zębów po balsam do stóp, bez wyjątku, są certyfikowane przez niezależnych ekspertów zgodnie z rygorystycznymi standardami NATRUE. Weleda wykracza poza wymagania, jeśli chodzi o jakość. To czyni nas jednym z najbardziej bezkompromisowych producentów kosmetyków naturalnych.

Dedykowane Centrum Kompetencyjne dla naszych zapachów

Nałożenie produktu Weleda na skórę to inspirowanie zmysłów czystą i naturalną kompozycją zapachową. Zapachy są ważnym i niezbędnym elementem całościowego działania naszych produktów. Nasi perfumiarze w Centrum Kompetencyjnym Weleda łączą naturalne olejki eteryczne, tworząc zapachy, które wspierają i uzupełniają działanie naszych naturalnych kosmetyków.

Inspirowane aromaterapią

Już na początku istnienia firmy Weleda olejki eteryczne były używane jako składniki aktywne w naszych naturalnych kosmetykach i lekach, takich jak pobudzający rozmaryn czy kojąca lawenda. Na przestrzeni lat naszą wiedzę zdobytą z aromaterapii wykorzystaliśmy w naszym bogatym doświadczeniu z zapachami. Tworząc kompozycje zapachowe nasi perfumiarze czerpią inspirację z natury oraz bogatych aromatów roślin kwitnących, iglastych i liści. Olejki eteryczne zostały umiejętnie połączone, aby czyste zapachy roślin pobudzały zmysły.

Skuteczność naszych leków

Skuteczność, bezpieczeństwo i jakość – to fundamenty naszych badań farmaceutycznych. Weleda to nowoczesna firma farmaceutyczna o długiej historii. Wiele z naszych produktów leczniczych dowiodło swojej wartości na przestrzeni lat. W celu uzyskania jeszcze większej wiedzy na temat skuteczności naszych leków zbieramy dane kliniczne i uczestniczymy w uniwersyteckich projektach badawczych. Prowadzimy również własne badania przedkliniczne i kliniczne, aby dalej rozwijać już istniejące leki i opracowywać nowe na przyszłość.

Jak działają leki Weleda?

Choroba oznacza brak równowagi w naszym organizmie. Jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, medycyna antropozoficzna jest integracyjnym podejściem mającym na celu wspieranie mechanizmów samoregulacji naszego organizmu w celu przezwyciężenia choroby tam, gdzie jest to możliwe i uzasadnione. Środki antropozoficzne mają na celu stymulowanie naszej naturalnej obrony i zdolności do samoleczenia. Mogą to zrobić, ponieważ specjalnie przygotowane składniki aktywne, które zawierają, mają określony wpływ na upośledzone funkcje narządów.

Jak prowadzimy nasze badania?

Od 1921 roku zajmujemy się produkcją szerokiej gamy produktów leczniczych. Dziś koncentrujemy się głównie na prowadzeniu badań naukowych nad skutecznością naszych dotychczasowych preparatów oraz opracowywaniu nowych produktów. Nasze badania opierają się na wiedzy z zakresu tradycyjnej medycyny zielarskiej i antropozoficznej połączonej z nowoczesnymi naukowymi metodami badawczymi.

Co badamy?

Nasze badania skupiają się na obszarach, które obecnie dotykają wielu ludzi: chorobach oczu, zaburzeniach snu i innych dolegliwościach związanych ze stresem, chorobach układu krążenia, zaburzeniach trawienia, przeziębieniach i chorobach skóry.

Prowadzimy dogłębne badania podstawowe i badamy działanie wytwarzanych przez nas leków przy użyciu naszych specjalnych farmaceutycznych procesów produkcyjnych. Jednym z naszych aktualnych projektów jest opracowanie innowacyjnego ziołolecznictwa do leczenia zaburzeń snu.

Badania farmaceutyczne w firmie Weleda oznaczają przełom, odwagę do innowacji i dostarczanie wyraźnych dowodów naukowych na skuteczność naszych leków.

Dr Aldo Ammendola, dyrektor ds. badań i rozwoju Nagłówek podrzędny

Dostarczamy dowody naukowe

Opublikowano prawie 300 badań klinicznych dotyczących leków antropozoficznych. Istnieją bardzo dobre dowody na skuteczność niektórych leków, takich jak spray Weleda Hayfever (Gencydo) z cytryną i pigwą.

Jednym szczególnie przekonującym przykładem jest badanie IIPCOS (International Primary Care Outcomes Study) porównujące konwencjonalne i antropozoficzne leczenie ostrych infekcji dróg oddechowych i uszu u dorosłych i dzieci.

Wyniki pokazują, że lekarze stosujący podejście antropozoficzne rzadko przepisują antybiotyki w porównaniu z lekarzami leczącymi swoich pacjentów konwencjonalnie. Niemniej jednak pacjenci, którzy otrzymali leczenie antropozoficzne, szybciej byli wolni od dolegliwości i objawów oraz byli ogólnie bardziej zadowoleni z terapii.