zmysły

Poranne i wieczorne rutyny, które sprawią, że będziesz szczęśliwy

Zastrzyk energii rano i relaks wieczorem

Poranne i wieczorne rutynowe działania zapewniają uporządkowanie Twojego dnia. Ale jak możesz je wykorzystać dla siebie? Poranna rutyna pomaga rozpocząć dzień w sposób aktywny i skoncentrowany. Natomiast wieczorne rutyny pomagają zakończyć dzień pozytywnie i dobrze się wyspać.

Dlaczego codzienne czynności są dla Ciebie dobre

Jeśli chodzi o troszczenie się o siebie, rutynowe czynności mogą odgrywać kluczową rolę. Ale po co zawracać sobie głowę rutyną i w jaki sposób jest ona pomocna? Rutyna to sekwencja różnych czynności, które poprzez częste powtarzanie stają się nawykiem. Chociaż nie są one obowiązkowe, rutyny mogą ułatwić nam życie. Nie ma jednej, uniwersalnej, porannej lub wieczornej rutyny, najlepiej dostosować je do indywidualnych potrzeb i przestrzegać ich codziennie, aż staną się nawykiem. Kiedy przyzwyczaimy się do wykonywania pewnych czynności, łatwiej wprowadzić je na stałe do naszego życia.

Wprowadź rutynowe czynności do codziennego rytmu dnia.

Próba przyjęcia pięciu nowych nawyków naraz może być frustrująca i przytłaczająca. Aby skutecznie ustanowić codzienną rutynę, dobrze jest zacząć od jednego konkretnego celu. Gdy już to osiągniesz, możesz dodać kolejny cel.

Działania automatycznie stają się rutyną poprzez ciągłe powtarzanie. Ale jak długo to trwa? Pomimo wielu badań dotyczących rutyny nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Badania wykazały, że na wyrobienie sobie nowych nawyków potrzebujemy co najmniej 21 dni. Ale średnio trwa to dłużej – ponad dwa miesiące – nim nowe zachowanie staną się nawykiem. Dokładniej, często mówi się o 66 dniach, liczbie o wielkiej symbolicznej sile, która sama w sobie zawiera powtórzenie. W rutynowych czynnościach dbania o siebie jakość jest ważniejsza niż ilość. Po prostu potrzebujemy czasu, aby nowa czynność stała się regularną częścią naszego życia.

Znajdź idealną poranną rutynę

Ustalenie swojego planu co rano pozwala rozpocząć dzień w bardziej świadomym, zrelaksowanym i produktywnym nastroju. Pierwsze rzeczy, które robimy rano, nadają ton wszystkim, co nastąpi. Dlatego najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia jest poranna rutyna, która odpowiada Twoim potrzebom. Nie spróbuj od razu stosować gotowych działań rutynowych polecanych dla ogółu. Lepiej rozszerzać swoją spersonalizowaną rutynę krok po kroku i dostosowywać ją w razie potrzeby. Mamy kilka sugestii, które pomogą Ci znaleźć własną poranną rutynę.

5 wskazówek na dobry początek dnia

 1. Zjedz zdrowe śniadanie: Poświęć trochę czasu, aby usiąść i zjeść pożywne śniadanie. Unikaj jedzenia podczas wykonywania innych czynności lub w podróży. Uczyń przygotowywanie posiłków świadomym elementem porannej rutyny.
 2. Rozpocznij poranek offline: oprzyj się pokusie spojrzenia na smartfon zaraz po przebudzeniu. Skoncentruj się całkowicie na sobie, bez rozpraszania się smartfonem, laptopem, mediami społecznościowymi lub wiadomościami. Warto wieczorem przełączyć telefon w tryb samolotowy lub całkowicie go wyłączyć. Możesz ustawić regularny czas, kiedy zaczniesz korzystać z multimediów cyfrowych.
 3. Utwórz listę rzeczy do zrobienia. Codzienna lista rzeczy do zrobienia zapewnia orientację i koncentrację. Zapisywanie celów pomaga rozpocząć dzień w uporządkowany sposób.
 4. Wysypiaj się: aby obudzić się wypoczętym i czujnym, potrzebujemy wystarczającej ilości snu. Niezbędna ilość snu zależy od osoby; wiek również odgrywa rolę. Aby ustalić naturalny rytm snu, kładź się do łóżka i wstawaj codziennie o tej samej porze
 5. Rozpocznij dzień pełen energii: aby rano wprawić swoje ciało w ruch, weź kilka głębokich oddechów lub ziewnij z przyjemnością. Intensywne rozciąganie pomaga również obudzić organizm. W ten sposób dostarczasz komórkom świeżego tlenu i pobudzasz krążenie krwi. Spróbuj dodać kilka ćwiczeń jogi do swojej porannej rutyny, aby wzmocnić ten efekt. Poranny spacer lub jogging również doda Ci energii. Najważniejsze jest to, że jest to zabawne i dobre dla Ciebie!

Ożywczy poranny prysznic

Poranny prysznic poprawia krążenie i budzi Cię, zwłaszcza jeśli masz problemy z wstawaniem rano z łóżka. Zapach Twojego żelu pod prysznic również odgrywa rolę w tworzeniu nastroju na cały dzień: zapachy pomagają połączyć sferę fizyczną z emocjonalną. Orzeźwiające zapachy ze świeżymi, owocowymi nutami są idealne na energetyzujące prysznice. Znajdziesz je w naszych Kostkach pd prysznic: Zacznij dzień od naszej orzeźwiającej mieszanki ciepłego, pikantnego imbiru i świeżych niuansów petitgrain, olejku eterycznego z liści gorzkiej pomarańczy. Lub poczuj się obudzony i odświeżony dzięki naszej eleganckiej, kwiatowej mieszance geranium i werbeny egzotycznej, wiecznie zielonemu drzewu tropikalnemu z pachnącymi cytrusami liśćmi i kwiatami. Rozkoszuj się radosną, podnoszącą na duchu ucztą dla ciała i umysłu.

 

ENERGETYCZNA KOSTKA POD PRYSZNIC

Opracuj wieczorną rutynę

Zakończenie dnia pozytywnym akcentem jest tak samo ważne, jak rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju. Wieczorne rutynowe czynności mogą pomóc Ci pozbyć się stresu dnia codziennego i pozwolić odpocząć ciału i umysłowi. Relaksująca wieczorna rutyna to świetny sposób na spokojny sen. Kultywowanie nawyków sprzyjających spokojnemu snowi jest również znane jako dobra higiena snu. Oto kilka inspiracji dla Twojej wieczornej rutyny.

5 wskazówek dotyczących relaksującej wieczornej rutyny

 1. Jedz lekkie posiłki wieczorem: Kiedy żołądek jest pełny, trudno zasnąć, ponieważ twoje ciało jest zajęte trawieniem. Ostatni posiłek dnia powinien być co najmniej dwie godziny przed pójściem spać. Jeśli nie jest to możliwe, jedz tylko lekkie potrawy.
 2. Zaplanuj sobie czas: co powiesz na poświęcenie pół godziny wieczorem na zajęcia, które są zaniedbywane w ciągu dnia? Spróbuj prowadzić dziennik wdzięczności lub poświęć kilka minut na zastanowienie się nad pozytywnymi aspektami swojego dnia. Zadaj sobie pytanie: „Co mnie dzisiaj uszczęśliwiło?” lub „Za co jestem wdzięczny?”.
 3. Stwórz spokojne otoczenie: w schludnym pokoju łatwiej spać. Oprócz zapewnienia sobie przestrzeni, w której możesz czuć się komfortowo, pomaga również utrzymać temperaturę w pomieszczeniu na poziomie od 17 do 22 stopni Celsjusza i zapewnić ciemne, ciche miejsce do spania.
 4. Unikaj patrzenia w ekran telewizji i komputera przed snem: budzi nas niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne. Laptopa i smartfona dobrze jest odłożyć na co najmniej dwie godziny przed snem.
 5. Wyłącz się dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym: powolny, głęboki oddech obniża tętno i ciśnienie krwi oraz działa uspokajająco na całe ciało. Możesz również spróbować medytacji, aby uzyskać podobny efekt.

Wellness pod prysznicem

Ciepły prysznic wieczorem o kojących zapachach uspokaja zarówno ciało, jak i umysł, dzięki czemu możemy się zrelaksować. Spraw, by Twój prysznic był chwilą tylko dla Ciebie dzięki naszym Kostkom pod prysznic. Zrelaksuj się i odpręż dzięki naszej kojącej mieszance aromatycznej lawendy i drzewnej wetywerii, tropikalnej słodkiej trawy. Możesz także rozpieszczać zmysły zapachem słodkiego ylang ylang i delikatnego irysa. Zmień prysznic w relaksujące miejsce, w którym możesz uciec od zgiełku codziennego życia.

RELAKSUJĄCA KOSTKA POD PRYSZNIC

Kostki pod prysznic Weleda – w 100% naturalnego pochodzenia

Mamy ponad 100 lat doświadczenia w tworzeniu zapachów z czysto naturalnych składników. Nasze kojące i luksusowe produkty do mycia ciała na bazie roślin są teraz dostępne w postaci kostek pod prysznic z cennymi, w 100% naturalnymi olejkami eterycznymi. Ich zapach rozwija się w parze wody z prysznica, dzięki czemu oferuje  doznania, które rozpieszczają zmysły.

 • Wybór relaksujących i orzeźwiających zapachów ze 100% naturalnymi olejkami eterycznymi
 • Skoncentrowana formuła – odpowiednik maksymalnie dwóch tub 150 ml żelu pod prysznic Weleda.
 • Oczyszcza skórę dzięki roślinnej formule i środkom powierzchniowo czynnym.
 • Opakowanie nie zawiera plastiku (z wyjątkiem lakieru, kleju i tuszu) i składa się w co najmniej 55% z surowców pochodzących z recyklingu, dzięki czemu nadaje się do recyklingu
 • Biodegradowalna i wegańska formuła w 100% pochodzenia naturalnego
 • Testowana dermatologicznie kompatybilność ze skórą