Uroda

Dlaczego ważne jest stosowanie kremu nawilżającego

Znajdź odpowiedni krem nawilżający dla twojej skóry

Każda skóra ma inne wymagania i potrzebuje odpowiedniej ilości natłuszczenia i nawilżenia, aby prawidłowo funkcjonować jako bariera ochronna. Ponieważ codzienne oczyszczanie twarzy może zaburzyć jej barierę ochronną, niezbędny jest krem nawilżający by ją wspierać.

Jak zapobiegać wysuszeniu skóry po umyciu twarzy?

Usuwanie makijażu i zanieczyszczeń z twarzy powinno być stałym elementem codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Jednak regularne oczyszczanie usuwa również część ochronnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Dlatego tak ważne jest, aby po oczyszczeniu wspierać naturalną barierę ochronną skóry. Podczas mycia twarzy używaj łagodnego środka myjącego. Ważną rolę odgrywa również temperatura wody: zbyt gorąca woda jeszcze bardziej wysuszy skórę. Zbyt silnie złuszczające środki lub ostre peelingi do twarzy mogą również poważnie uszkodzić barierę ochronną skóry.

 

Jak delikatnie oczyścić twarz:

1. Lekko zwilż twarz wodą

2. Opuszkami palców lub wacikiem nanieś kosmetyk czyszczący, następnie delikatnie i szybko wmasuj go w skórę.

3. Usuń produkt ze skóry za pomocą miękkiej myjki i letniej wody.

Który krem nawilżający jest dla mnie odpowiedni?

Skóra każdej osoby ma swoje własne wymagania dotyczące nawilżenia. Oto cztery sytuacje, w których warto użyć kremu nawilżającego.

#1 Moja skóra czuje się dobrze po oczyszczeniu, ale chcę dodatkowo dać jej porcję odświeżającej pielęgnacji.

Skóra normalna to skóra w idealnym stanie, o którą należy dbać, aby nie przesuszała się. Lekki, szybko wchłaniający się krem na bazie naturalnych olejków roślinnych, takich jak olej babassu, wzmocni naturalną barierę ochronną skóry i zapewni natychmiastowe, długotrwałe nawilżenie.

Wskazówka: gdy chłodne, suche zimowe powietrze działa na skórę twarzy, sprawiając, że staje się ona sucha i szorstka, zalecamy stosowanie bogatszego kremu do twarzy o wyższej zawartości olejkó.

# 2 Mam skórę mieszaną. Idealna byłaby formuła zapewniająca nawilżenie, a także matowe wykończenie.

Tłuste partie skóry wymagają lekkiej emulsji o bardzo niskiej zawartości oleju, aby nie obciążała skóry. Idealny jest odświeżający, matujący fluid, który szybko się wchłania i długotrwale nawilża skórę normalną i mieszaną. Jeśli okaże się niewystarczający na delikatnie przesuszone partie twarzy, możesz użyć lekkiego kremu do twarzy o niskiej zawartości oleju. Aby uzyskać szybki zastrzyk orzeźwiającego nawilżenia w ciągu dnia, użyj mgiełki do twarzy.

# 3 Myślę, że moja skóra potrzebuje nawilżenia od czasu do czasu.

Odświeżający nawilżający spray do twarzy jest idealny do intensywnej pielęgnacji pomiędzy regularnymi zabiegami na twarz. Czy to latem, aby się ochłodzić, czy zimą, aby przeciwdziałać skutkom suchego powietrza w pomieszczeniach – Twoja skóra pokocha dodatkowy zastrzyk świeżości. Mgiełka do twarzy rewitalizuje zmęczoną skórę i zapewnia natychmiastową dawkę intensywnego nawilżenia. Można ją również stosować na makijaż.

#4 Jak dbać o skórę wokół oczu? Czasami rano wyglądam na bardzo zmęczoną. Jaki jest szybki i skuteczny sposób na obudzenie zmęczonych oczu?

Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa. Kojący żel pod oczy może pomóc zmniejszyć oznaki zmęczenia i zapobiec powstawaniu pierwszych zmarszczek spowodowanych suchością skóry. Produkty z naszej gamy nawilżającej zostały opracowane w 100% z naturalnych składników aktywnych pozyskiwanych z ekologicznie uprawianych kaktusów opuncji i aloesu i są uszlachetniane wysokiej jakości olejami botanicznymi.  Ich lekkie formuły nadają skórze piękny i zdrowy blask oraz długotrwałe nawilżenie. Dowiedz się więcej o niesamowitym kaktusie opuncji.

Poznaj nasze najnowsze odkrycie skarbu natury

Naturalna bariera ochronna naszej skóry

Naturalna bariera ochronna naszej skóry składa się z warstwy rogowej naskórka i kwaśnego płaszcza. To najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, zwana także warstwą rogową. Tworzy ona granicę między wnętrzem naszego ciała a środowiskiem zewnętrznym. Kwaśny płaszcz skóry jest emulsją wodno-olejową. To cienka warstwa pokrywająca warstwę rogową naskórka. Zawiera sebum, pot, komórki skóry i wody uwalnianej przez skórę. Skład tej warstwy może ulegać zmianom ze względu na wpływy wewnętrzne i zewnętrzne, takie jak ciepło lub zimno, a także wiek, równowaga hormonalna i przyjmowanie płynów.

CAŁODZIENNA GAMA NAWILŻANIA

Nawilżająca emulsja do twarzy 24h z opuncją

Dla skóry normalnej i mieszanej.

Nawilżający żel pod oczy z opuncją

Intensywne nawilżenie wrażliwej skóry wokół oczu.