natura

Prawoślaz lekarski

Tworzy barierę ochronną, aby wspomagać rozwój zdrowej skóry.

Tworzy barierę ochronną, aby wspomagać rozwój zdrowej skóry.

Uspokaja i łagodzi zmysły i skórę

Dobroczynne właściwości prawoślazu lekarskiego odzwierciedla jego nazwa. Althaea pochodzi z Greki i oznacza „leczniczy”. Prawoślaz używany był jako roślina lecznicza w czasach starożytnych w Chinach, Syrii, Egipcie i Grecji. Do Europy środkowej dotarł prawdopodobnie w średniowieczu, co zbiegło się z początkiem rolnictwa osiadłego. Obecnie prawoślaz uprawiany jest na słonych glebach regionów nadmorskich.

Na pierwszy rzut oka prawoślaz wydaje się być rośliną delikatną, z łatwością potrafi jednak przetrwać brak wody i upały. Substancje przypominające żel w jego korzeniach chronią roślinę przed wysuszaniem, a duża zawartość substancji kleistych nadaje mu właściwości uspokajające, łagodzące, zmiękczające, ochronne i nawilżające. Jego delikatne - niemal białe - lekko zabarwione różem kwiaty, oraz subtelny zapach wpływają kojąco na zmysły, w przeciwieństwie do innych kwiatów o jaskrawych kolorach i intensywnym aromacie.

Delikatny jak skóra dziecka

Z tych właśnie powodów prawoślaz jest idealny w pielęgnacji niemowląt. Delikatna, wrażliwa i niedojrzała skóra niemowlęca musi się rozwinąć i wiele nauczyć w ciągu pierwszy lat życia dziecka. Potrzebuje zatem miękkiej, ochronnej, rozgrzewającej ją warstwy i niekoniecznie pachnącej formuły pielęgnacyjnej, gdyż zapach mógłby zaburzyć jej równowagę. Prawoślaz lekarski wiąże wilgoć w delikatnej skórze niemowlęcia i stymuluje rozwój jej własnych mechanizmów obronnych, które pozwolą jej oprzeć się szkodliwym czynnikom środowiska zewnętrznego.

Delikatna ochrona wrażliwej skóry

W połączeniu z bratkiem, który posiada właściwości kojące i gojące, nasza gama z prawoślazem wypełnia swoją rolę ochronną znakomicie. Nawet w przypadku skóry atopowej i bardzo wrażliwej, łagodne składniki sprawdzają się idealnie.

All images (c) Angelika Salomon