Uroda

Jak wykonać delikatny masaż dłoni

Po długim dniu lub w trakcie relaksującego weekendu możesz obdarować ukochaną osobę kojącym masażem dłoni - delikatne ruchy dają komfort i rozpieszczają ciało i duszę.

Razem możecie wybrać olej do masażu, który najbardziej Wam odpowiada. Znajdź wygodną pozycję i zacznij. Masuj spokojnie i powoli, aby maksymalnie się odprężyć. Zapytaj osobę, którą masujesz, czy odpowiada jej nacisk.

Nasz masaż dłoni w 6 krokach

Krok 1: Delikatnie gładź rękę

Przytrzymaj rękę dłonią wspierającą. Ręką masującą obrysuj rękę, wykonując delikatne ruchy i stosując lekki nacisk. Zacznij od koniuszków palców i przesuwaj się w górę w poprzek dłoni i przedramienia w kierunku łokcia. Zakręć na łokciu i wróć do czubków palców, wykonując te same ruchy. Powtórz trzy razy.

Krok 2: Masuj każdy palec indywidualnie

Wykonuj okrężne ruchy kciukiem w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, podczas gdy pozostałe palce wspierają palec do masowania. Masuj palec zaczynając od łożyska paznokcia, przesuwając się nad stawami do podstawy palca. Zanim zaczniesz, zapytaj osobę, którą masujesz, czy ma jakikolwiek ból stawów, i odpowiednio dostosuj nacisk.

Krok 3: Rozciągnij palce

Chwyć palec za podstawę całą ręką, a następnie przesuń ręką wzdłuż całej długości palca w kierunku czubka palca, naciskając lekko. Powtórz to na każdym palcu, od kciuka do małego palca.

Krok 4: Gładź pomiędzy ścięgnami z tyłu ręki

Ta technika masuje przestrzenie między stawami, aby rozluźnić ścięgna i mięśnie. Trzymaj obie dłonie w dól, używając palców jako podparcia. Użyj obu kciuków, aby przeciągnąć między ścięgnami, zaczynając od podstawy palców i kierując się w stronę nadgarstka. Powtórz trzy razy.

Krok 5: Ugniataj dłoń

Obróć rękę tak, aby dłoń była zwrócona do góry i umieść ją w dłoni podtrzymującej. Kciukiem dłoni roboczej masuj całą dłoń za pomocą okrągłych ruchów. Zapytaj osobę, którą masujesz, czy nacisk jest odpowiedni i dostosuj go w razie potrzeby.

Krok 6: Rozluźnij palce

Ponownie użyj okrągłych ruchów, aby rozluźnić każdy palec. Tak jak poprzednio, zacznij od kciuka i zakończ na małym palcu. Powtórz ruchy gładzące z kroku 1. Teraz pomasuj drugą rękę, wykonując czynności od 1 do 6.