Zdrowie

Sucha skóra - Zestresowane ręce?

Osoby, które często myją ręce lub obchodzą się w pracy z substancjami, które mogą uszkodzić skórę, powinny szczególnie zadbać o skórę dłoni. Idealny krem do rąk powinien być w stanie zamknąć "luki" w ochronnej barierze skóry, uzupełniając brakujące lipidy wysokiej jakości olejami roślinnymi i naturalnymi tłuszczami. Tylko wtedy, gdy mamy silną, zdrową barierę ochronną, poziom nawilżenia zostanie utrzymany.

Ogrodnicy, rzemieślnicy, fryzjerzy i pracownicy służby zdrowia: Pielęgnacja dłoni dla osób, których skóra jest szczególnie narażona.

Praca własnymi rękoma to sztuka. Wymaga siły, zręczności - i twardej skóry. Ale niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że wierzchni naskórek dłoni jest cienki jak skóra na naszej twarzy. A skóra na rękach ma tendencję do wysychania, ponieważ ma niewiele gruczołów łojowych.

Ogrodnicy, kwiaciarze, fryzjerzy, lekarze, pielęgniarki i rzemieślnicy są szczególnie podatni na przesuszenie skóry dłoni. Muszą często myć ręce, wchodzić w kontakt z chemikaliami lub pracować na zewnątrz przy każdej pogodzie. Ich ręce są szczególnie podatne na wysuszenie, pękanie lub szorstkość. Ale kto ma czas w ciągu dnia na sumienną pielęgnację skóry?

Uzdrawianie skóry dłoni, gdy śpimy

Nasza skóra najlepiej regeneruje się w nocy, gdy nie jest obciążona codziennymi czynnościami. Dlatego przed położeniem się do łóżka warto szczególnie zadbać o ręce.

W nocy naturalne oleje roślinne z niezbędnymi kwasami tłuszczowymi są dobrze wchłaniane przez skórę w celu wzmocnienia jej bariery ochronnej. W ciągu dnia ciężko pracujące dłonie są lepiej przygotowane do wytrzymania trudnych warunków zewnętrznych.

Pielęgnacja dłoni zajmuje tylko kilka minut. Przed pójściem do łóżka, nałóż na ręce dużą ilość kremu, delikatnie wmasuj go i jeśli chcesz, załóż jasne bawełniane rękawiczki