uroda

Granat – skuteczny składnik kosmetyków pielęgnacyjnych.

Intensywnie działające substancje czynne, bogate w przeciwutleniacze

Substancje aktywne z granatu znajdują się w wielu produktach przeciwstarzeniowych. Ich dobroczynne właściwości sprawiają, że granat jest wysoce skutecznym składnikiem przeciw przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, zwalczają wolne rodniki i wspierają odnowę komórkową.

Skąd pochodzi granat

Granat (Punica granatum) to jedna z najstarszych roślin uprawnych na świecie – uprawiana jest od około 5000 lat. Pochodzi z południowo-zachodniej Azji, w szczególności z Iranu i Afganistanu. Dziś granat uprawia się głównie w basenie Morza Śródziemnego, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Ameryce Południowej. W wielu religiach i kulturach od czasów starożytnych postrzegany był jako symbol życia, płodności i siły. W surowym, rodzimym środowisku Orientu symbolizuje obfitość i witalność. Drzewo granatu może dorastać do pięciu metrów wysokości i może żyć do 200 lat lub więcej. Niepozorne, ale mocne owoce są twarde, skórzaste i jaskrawo zabarwione na zewnątrz, a soczyste w środku.

Granat w pielęgnacji skóry

Substancje aktywne zawarte w owocach granatu idealnie sprawdzają się jako składniki w pielęgnacji twarzy. W Weleda opracowujemy nasze produkty z holistycznym zrozumieniem zmian zachodzących w skórze wraz z upływem czasu. Równie dużą wagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrznego jak i substancji czynnych pochodzenia roślinnego, wykorzystując je w odniesieniu do poszczególnych etapów życia. Kosmetyki Weleda z gamy z Granatem opracowane zgodnie z tym podejściem wspierają funkcje fizjologiczne i witalność skóry. Holistyczna formuła ma również wspierać nasze poczucie pewności siebie i wewnętrzny blask. Sam owoc wykazuje podobieństwa do fazy życia, która rozpoczyna się około 40 roku życia. Dojrzały granat nosi widoczne ślady dojrzałości na zewnątrz. Jego mocna, jędrna łuska chroni cenną zawartość: pulchne, cenne nasiona pełne witalności. Przy bliższym przyjrzeniu się, na zewnętrznym wierzchołku nadal wyraźnie widać płatki i pręciki z okresu kwitnienia. Drzewo wydaje owoce i kwiaty w tym samym czasie. Granat emanuje jednocześnie młodością i dojrzałością.

Efekty przeciwstarzeniowe

Z biegiem czasu nasza skóra staje się bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych i potrzebuje więcej czasu na regenerację. Jednym z czynników stojących za tymi zmianami są wolne rodniki, które atakują komórki organizmu, zwłaszcza białka i inne substancje w naszych komórkach i tkankach. Wraz z wiekiem zdolność skóry do wychwytywania wolnych rodników maleje, a jej naturalna ochrona przed nimi staje się słabnie. Coraz więcej wolnych rodników, które mogą powodować uszkodzenia komórek, zostaje uwięzionych w skórze. Dodatkowy stres oksydacyjny wynikający z czynników środowiskowych, takich jak nadmierne promieniowanie UV, ozon, dym papierosowy czy alkohol, może przyspieszyć ten proces.

Olej z granatu – niezwykle cenny składnik

Właściwości oleju z granatów tłoczonego na zimno sprawiają, że jest on idealnym składnikiem do pielęgnacji skóry od 40 roku życia. Pestki granatu mają średnio od 12 do 20 procent zawartości oleju. Tym, co sprawia, że ​​olej z pestek granatu jest naprawdę wyjątkowy, jest zawarty w nim kwas punicynowy. Ten wielonienasycony kwas tłuszczowy należy do grupy kwasów omega-5. Stanowi około połowy kwasów tłuszczowych zawartych w oleju. Cenny olej pozyskiwany jest z suszonych nasion granatu.

Właściwości i zastosowanie olejku z granatu:

• olej o barwie żółtej do czerwonawej

• działa antyoksydacyjnie

• wspomaga odnowę komórkową i regenerację skóry

• doskonały odżywczy olejek dla skóry starzejącej się, zestresowanej i suchej

Wpływ na skórę

Olej z pestek granatu, a zwłaszcza cenny kwas punicynowy, który zawiera, ma silne działanie przeciwutleniające i może pomóc w rozkładaniu wolnych rodników. Stymuluje również odnowę komórkową. To sprawia, że ​​olej z pestek granatu jest doskonałym naturalnym składnikiem aktywnym dla starzejącej się skóry.

Weleda wykorzystuje moc granatu do aktywacji naturalnych, wrodzonych cykli regeneracyjnych skóry, aby przeciwdziałać przedwczesnemu starzeniu. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta, a jej naturalny blask zostaje wzmocniony.

Weleda Ujędrniająca pielęgnacja twarzy

Ujędrniająca seria produktów Weleda do pielęgnacji twarzy z granatem i peptydami z korzenia  maca wykorzystuje moc naturalnych składników, aby przeciwdziałać oznakom starzenia się skóry. Sercem naszych innowacyjnych formuł jest unikalne połączenie przeciwutleniającego oleju z pestek granatu i peptydów z organicznego korzenia maca, które pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry. Formuły opracowane specjalnie dla skóry po 40. roku życia nawilżają, redukują zmarszczki, poprawiają elastyczność i napięcie, przeciwdziałając widocznym oznakom starzenia. Skóra staje się bardziej  jędrna i promienieje naturalnym blaskiem.

Zmniejsza linie i zmarszczki, podkreśla blask skóry.
8 opinie
40 ml
Redukuje linie i zmarszczki, regeneruje skórę.
8 opinie
40 ml
Redukuje linie i zmarszczki, wzmacnia energetycznie komórki skóry.
5 opinie
30 ml
Redukuje zmarszczki, zmniejsza cienie i opuchlizny pod oczami.
2 opinie
12 ml
Redukuje linie i zmarszczki, daje skórze zastrzyk energii.
4 opinie
30 ml