uroda

Siła z nasion: cenne oleje roślinne Weleda

Światło i ciepło - skarby słońca - są pochłaniane przez rośliny, które przechowują je w najlepiej strzeżonym miejscu - w ich nasionach. Czyste oleje pozyskiwane z tych nasion są pełne energii i substancji aktywnych, są wspaniałym źródłem siły i skutecznie pielęgnują skórę.

Alfabet naturalnych olejków do ciała

Olejek migdałowy

Delikatny, lekki olej z orzecha migdałowego jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez skórę. Jego korzystne właściwości pielęgnacyjne sprawiają, że jest to jeden z najważniejszych olejków stosowanych do pielęgnacji do skóry, nadający się również dla niemowląt i dzieci. Olejek migdałowy jest bogaty w jednonienasycone kwasy tłuszczowe i zawiera witaminę E, w postaci alfa-tokoferolu, który działa jako przeciwutleniacz. Olejek migdałowy dobrze wchłania się w skórę i pomaga zapobiegać utracie nawilżenia. Idealny do pielęgnacji wrażliwej, szorstkiej i suchej skóry.

Olejek z pestek moreli

Środek pestki drzewa morelowego składa się w około 50% z oleju. Ten lekki, łagodny, jasnożółty olej o zapachu marcepanu szybko wchłania się w skórę i jest dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą, dlatego stosowany jest jako uniwersalny olej bazowy. Olej zawiera duże ilości nienasyconych tłuszczów, ma działanie odżywcze i właściwości pielęgnacyjne.

Olejek arganowy

Wolno rosnące, wiecznie zielone drzewo arganowe można znaleźć tylko w jednym regionie - w górach Atlas w Maroku. Jego drzewa owocują co dwa lata. Olej ekstrahowany z nasion jest przezroczystym, jasnożółtym olejem o orzechowym smaku. Jest bogaty w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy i oleinowy) oraz witaminę E. Jest stosowany do pielęgnacji skóry dojrzałej, dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i zatrzymującym wilgoć.

Witamina B z ogórecznika, C z kokosa, E z wiesiołka wieczornego

Olejek z nasion ogórecznika

Ogórecznik jest zwyczajowo używany jako roślina przyprawowa. Ale niewielu wie, że jej nasiona zawierają mały skarb: jasny lub jasnożółty olej. Dzięki wysokiej zawartości kwasu gamma-linolenowego jest polecany do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe redukują utratę wody i utrzymują elastyczność skóry. Olejek skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry.

Olejek kokosowy

Olej kokosowy jest ekstrahowany z miąższu owocu kokosowego. W temperaturze pokojowej, ma białawy kolor i przyjemnie pachnie. Olej kokosowy jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe. Ma działanie odżywcze i nawilżające.

Olejek z wiesiołka

Maleńkie nasiona wiesiołka mają około 1-1,5 cm. Dają jasny lub jasnożółty olej bogaty w wiele substancji odżywczych. Jest to jeden z nielicznych olejów roślinnych zawierających kwas gamma-linolenowy, dlatego uważany jest za bardzo cenny. Brak kwasu gamma-linolenowego może prowadzić do wysuszenia skóry i swędzenia. Wielonienasycone kwasy zawarte w olejku z wiesiołka zapobiegają utracie wody w skórze, pomagając utrzymać jej elastyczność. Łatwo się wchłania, doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry dojrzałej ze skłonnością do przesuszania.

Witamina I z orzechów Sacha Inchi, J z jojoby, M z orzechów makadamia lub owocu dzikiej róży Mosqueta

Olejek z orzechów Sacha Inchi

Orzech Inków (Sacha Inchi) rośnie w górnym biegu Amazonki peruwiańskich Andów. Tam nazywa się " Sacha Inchi ", co oznacza "orzeszki górskie". Daje lekki, jasnożółty olej, który dobrze wchłania się przez skórę. Dzięki wysokiej zawartości kwasu alfa-linolenowego i innych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ma właściwości regenerujące i aktywujące komórki. Olej z orzechów Sacha Inchi doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej.

Olejek jojoba

Nasiona krzewu jojoba zawierają tłuszczową substancję, która topi się w temperaturze pokojowej. Określa się gp jako olej, ale jest klasyfikowany chemicznie jako ciekły wosk. Sprawia, że produkty do pielęgnacji skóry są gładkie i bardzo przyjazne dla skóry, a także nadają się do wszystkich rodzajów skóry. Olej jojoba wchodzi w skład preparatów, które pomagają wygładzić skórę i wyregulować jej poziom nawilżenia.

Olejek z orzechów makadamia

Skład kwasów tłuszczowych z oleju z orzechów makadamia jest podobny do ludzkiego sebum. Jest bogaty w jednonienasycone kwasy tłuszczowe i zawiera witaminę E. Olej z orzechów makadamia pozostawia cienką warstwę ochronną na skórze, przyczyniając się do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia i regeneracji. Doskonale nadaje się do skóry suchej i wrażliwej.

Olejek z nasion dzikiej róży

Kwiaty chilijskiego dzikiego krzewu róży są białe lub różowe. Nasiona znajdują się w pomarańczowych owocach, zwanych także owocami dzikiej róży. Dostarczają delikatnego oleju z róży Mosqueta. Bogaty w kwas linolowy i oleinowy, jest jednym z najskuteczniejszych olejów do pielęgnacji delikatnej i suchej skóry. Olejek z róży Mosqueta wyjątkowo dobrze wnika w skórę, wspierając naturalną regenerację skóry i nadając jej aksamitną gładkość.

O jak oliwa z oliwek, P jak olejek z pestek brzoskwini

Oliwa z oliwek

Drzewo oliwne to małe, wiecznie zielone drzewo, które może żyć nawet ponad 1000 lat. Produkuje pierwsze owoce po około dziesięciu latach; kolejne dwie dekady miną zanim osiągnie maksymalną wydajność. Oliwki zawierają około 40-60% oleju; nasiona około 12-15%. Oliwa z oliwek doskonale nadaje się do stosowania w pielęgnacji normalnej i suchej skóry; jest bardzo dobrze tolerowana przez skórę, sprawia, że staje się ona miękka i gładka. Ponieważ pozostawia delikatny film na skórze, dobrze się sprawdza jako olej do masażu.

Olejek z pestek brzoskwini

Twarda zewnętrzna ściana pestki brzoskwini chroni owalne, cynamonowo-brązowe nasiona, które składają się z około 30-45% oleju tłuszczowego. Zawierają duże ilości kwasu oleinowego i linolowego, a także kwas palmitynowy. Subtelnie pachnący, jasny lub lekko żółty olej jest często stosowany do pielęgnacji suchej, dojrzałej, łuszczącej się i popękanej skóry. Wspiera naturalne funkcje barierowe i pomaga utrzymać naturalną równowagę poziomu nawilżenia.

Olejek z pestek granatu

Jeden granat zawiera około 700 nasion, a każde z nich zawiera około 12-20% żółto-czerwonawego oleju. Charakteryzuje się wysoką zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym rzadkiego kwasu punkowego. Ma właściwości antyoksydacyjne i wspomaga odnowę komórkową i regenerację skóry. Uważany jest za wyjątkowy olej do pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej i zestresowanej.

S jak siła nasion

Olejek z rokitnika

Rokitnik jest jedną z niewielu roślin, której owoce zawierają olej zarówno w miąższu jak i w nasionach. Oba oleje zawierają duże ilości witaminy E, ale mają inne spektrum kwasów tłuszczowych. Charakterystyczną cechą oleju z miąższu jest jego wysoka zawartość jednonienasyconego kwasu palmitynowego, który jest ważnym składnikiem w warstwie lipidowej skóry. Olejek z miąższu jest dobry dla skóry zestresowanej, wymagającej regeneracji. Olej ekstrahowany z nasion zawiera dużą ilość kwasu linolowego. Jego wielonienasycony kwas tłuszczowy jest również ważnym składnikiem rogowej (najbardziej zewnętrznej) warstwy skóry. Olej z rokitnika zwyczajnego jest często stosowany w produktach do suchej skóry i w leczeniu atopowego zapalenia skóry.

Olejek sezamowy

Olej ten jest stosowany w celu ochrony przed negatywnymi bodźcami płynącymi ze środowiska, dzięki jego dobrym właściwościom przeciwutleniającym. Dobrze tolerowany przez skórę, jest bogaty w trójglicerydy z jednonienasyconymi i wielonienasyconymi kwasami i zawiera witaminę E. Olej sezamowy jest skuteczny w pielęgnacji suchej, ziemistej skóry ze słabym krążeniem. Dobrze wspiera naturalną regenerację skóry.

Masło shea

Orzechy shea dojrzewają na drzewach karitańskich rosnących w Afryce, na południe od Sahelu. Olej roślinny z orzechów shea ma wysoki poziom niezmydlających się składników, takich jak fitosterole, triterpenoidy i witamina E. Masło shea łagodzi podrażnienia i wygładza skórę oraz uzupełnia jej warstwę lipidową. Jest doskonałe do pielęgnacji skóry suchej, spierzchniętej, z atopowym zapaleniem skóry lub trądzikowej.

Olej słonecznikowy

Wyekstrahowany z nasion rośliny słonecznikowej, olej słonecznikowy jest lekki i niezbyt lepki. Bogaty w kwas linolowy, zawiera lecytynę i witaminę E. Olej słonecznikowy ma właściwości odżywcze, nawilżające i kojące. Jest doskonałym olejem bazowym dla skóry normalnej i mieszanej.

W jak wspaniała pszenica

Olej z kiełków pszenicy

Bogaty w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, olej otrzymywany z kiełków ziarna pszenicy ma wysoką zawartość tłuszczu i duże ilości witaminy E, która chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Jego kwas linolowy i palmitynowy pomagają wzmocnić naturalną barierę skóry. Olej z kiełków pszenicy jest dobrze tolerowany przez skórę i odpowiedni dla dojrzałej, suchej skóry ze słabym krążeniem.